ХСС сподівається на підтримку Зедера на виборах

19

8 жовтня ХСС у Баварії хоче виграти вибори та продовжити коаліцію зі Вільними виборцями. Висунення головного кандидата було обов’язковим, питання про голосування буде вирішено пізніше.

 

ХСС сподівається на підтримку Зедера на виборах

За 155 днів до земельних виборів у Баварії ХСС згуртувався навколо свого партійного лідера Маркуса Зедера. Одностайно делегати партійної конференції в Нюрнберзі в суботу обрали прем’єр-міністра Баварії, який обіймає цю посаду з 2018 року, своїм головним кандидатом на виборах 8 жовтня. Відкрите голосування проходило шляхом підняття рук та без офіційного підрахунку голосів; утриманих і голосів «проти» не було, як не було і кандидата від суперників.

«Так, я дійсно дуже вдячний вам», – сказав Зьодер після виборів. Результат виборів був величезним сигналом для зовнішнього світу». Тепер, за його словами, справа за тим, щоб досягти хороших результатів для ХСС. «З сьогоднішнього дня ми розпочинаємо передвиборчу кампанію». Він сказав, що стартова позиція краща, ніж у 2018 році, коли за чотири тижні до голосування ХСС набирала лише 35 відсотків голосів. У березні Зедер змінив Хорста Зеєхофера на посаді міністра-голови, але останній поступився Зедеру посадою лідера партії лише у вересні.

Спокій перед виборами

Порівняно з 2018 роком, згідно з усіма поточними опитуваннями, ХСС може спокійно чекати виборів 8 жовтня: останнім часом він займає місця між 40 і 42 відсотками. Це було б явним покращенням порівняно з результатом 2018 року, коли партія набрала лише 37,2 відсотка та втратила абсолютну більшість у ландтазі. З того часу християнські соціалісти правлять у буржуазній коаліції зі Вільними виборцями. Зедер хоче продовжити цей союз. З іншого боку, він кілька разів рішуче виключав можливість коаліції із «зеленими».

Читайте також:  Війна проти України: ситуація така

У своїй 99-хвилинній програмній промові перед висуванням кандидатів Зедер спробував зосередитись на своєму власному часі в уряді Баварії, на додаток до безлічі вже відомих критичних зауважень на адресу уряду Світлофора. Серед іншого він оголосив про створення державної будівельної компанії під назвою «Bayernwind», щоб прискорити все ще млявий розвиток вітроенергетики. Зедер сказав, що хоче мати власну компанію, «щоб на цьому заробляли не лише деякі інвестори». Однак доти, доки не з’явиться достатня кількість відновлюваних джерел енергії для задоволення попиту в Німеччині, було б неправильно обходитися без атомної енергії.

Зедер також був відкритий для поглинання гідроелектростанцій Uniper Вільною державою. Він залишив відкритим питання про те, чи має на увазі повне поглинання або тільки пропорційну частку. Після того, як Uniper зіткнулася з фінансовими труднощами внаслідок енергетичної кризи, федеральний уряд узяв гідроелектростанції під свій контроль. Згодом баварські «зелені» неодноразово вимагали передачі Вільній державі електростанцій на річках Ізар, Лех, Дунай та Майн.

Зокрема, «зелені»

Уряд світлофора у федеральному уряді, на жаль, був «головною причиною» багатьох тривог у Баварії, сказав Зедер. «Уряд світлофора, з тим, що він робить і вирішує, стає найбільшим ризиком бідності в сучасній історії Німеччини», – попередив Зедер. Зокрема Зедер обрушився з критикою на «зелених» і частково на ВДП.

За його словами, продовження коаліції зі «Вільними виборцями» у Баварії, навпаки, є явною протидією союзу СДПН, «зелених» та ВДП. «Це наша чітка мета на 8 жовтня, ми хочемо виграти вибори у цій землі, це наша вимога».

Крім того, на одноденній партійній конференції ХСС прийняв свою нову базову програму, за допомогою якої він хоче озброїтися для вирішення поточних та майбутніх завдань під час війни в Україні та після Корони. 90-сторінковий документ, на написання якого пішло близько року, є класичним викладом позиції ХСС як консервативної народної партії – але водночас з деякими новими гранями та акцентами. Наприклад, наголошується на важливості відновлюваних джерел енергії, функціонуючої системи охорони здоров’я та фармацевтичної допомоги, а також внутрішнього виробництва продуктів харчування.

Читайте також:  Реєстр лобістів Бундестагу чекає на жорсткість

У вересні незадовго до виборів у штатах ХСС планує провести ще один великий партійний з’їзд. На ньому буде обрано все керівництво партії, включаючи Зедера. Цей партійний з’їзд також триватиме один день. Попередні роки зазвичай проводився лише один великий партійний з’їзд на рік, але завжди протягом двох днів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я