Війна проти України: така ситуація

19

Президент України Володимир Зеленський оголосив про провал режиму припинення вогню, оголошеного лідером Кремля Володимиром Путіним на православне свято Різдва. “Світ міг ще раз переконатися, наскільки брехливі заяви з Москви на всіх рівнях”, – сказав 44-річний спортсмен у своєму відеозверненні.

«Вони щось говорили про нібито припинення вогню, але реальність така, що російські снаряди знову потрапили до Бахмута та інших українських позиції», – продовжив Зеленський. Український генштаб також розповів про продовження російських атак із застосуванням танків, артилерії та ракет.

Незабаром після закінчення терміну, зазначеного Путіним для припинення вогню о 22.00 за середньоєвропейським часом, зі східного регіону України, Харкова також надійшли повідомлення про вибухи.

Зеленський оголошує припинення вогню провалом

Зеленський наголосив: «Це ще раз підтвердилося: Тільки вигнання російських окупантів з української землі та усунення всіх можливостей для Росії чинити тиск на Україну і всю Європу означатиме відновлення режиму припинення вогню, безпеки та миру». За даними українських джерел, внаслідок російських обстрілів у різдвяні дні загинули двоє мирних жителів у Бахмуті на сході Донецької області.

Путін у четвер в односторонньому порядку наказав припинити вогонь на 36 годин, пославшись на Різдво, яке багато православних християн відзначають 7 січня. Київ із самого початку відкидав російський крок як лицемірство, і багато міжнародних спостерігачів також говорили про нього як про простий пропагандистський жест.

Після оголошеного терміну: Харків повідомляє про вибухи

Незабаром після офіційного закінчення терміну, оголошеного Путіним, влада регіону навколо східноукраїнського міста Харкова безпосередньо повідомила про кілька вибухів. «Увага мешканцям Харкова та області: залишайтеся у сховищах. Окупанти знову завдають удару!» – написав губернатор Олег Синегубов у Telegram у суботу ввечері. За первісною інформацією, є один загиблий, – продовжив Синєгубов. Майже одразу після 22:00 за середньоєвропейським часом було оголошено повітряну тривогу у Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській областях та на приєднаному до Росії чорноморському півострові Крим.

Читайте також:  Про проблеми із захисними бункерами у Києві

Москва: українські атаки відновилися, незважаючи на припинення вогню

Хоча офіційно перемир’я все ще чинне, Москва у другій половині дня визнала, що продовжує відповідати на українські атаки. «Усі позиції української армії, з яких вівся обстріл, були вибиті вогнем у відповідь російських збройних сил», – заявив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков. Бої точилися в Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях, йдеться у заяві. Незважаючи на це, Конашенков заявив, що Росія дотримується 36-годинного припинення вогню.

Прем’єр-міністр: Україна має найбільше мінне поле у ​​світі

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмихала, російська агресивна війна в Україні створила у його країні мінне поле площею 250 000 кв. км. “В даний час це найбільше мінне поле у ​​світі”, – сказав Шмихал південнокорейському інформаційному агентству Yonhap в інтерв’ю, опублікованому в суботу. За словами Шмихала, площа замінованих територій еквівалентна більш ніж 40% загальної площі України. «Це не тільки ускладнює пересування людей, а й викликає серйозні збої у роботі сільського господарства, яке є одним із основних секторів нашої економіки», – сказав прем’єр-міністр.

Україна внесла десятки російських артистів до списку санкцій

Тим часом Україна внесла до списку санкцій десятки російських артистів та інших громадських діячів. Одне з найвідоміших у світі імен в указі, опублікованому канцелярією президента в Києві, – оперна співачка Ганна Нетребко, яка живе у Відні і критикується за близькість до Кремля. У неї та ще 118 осіб, включаючи трьох громадян України, будуть заморожені їхні активи в Україні, якщо такі є. У список санкцій також потрапили відомий російський музикант Філіп Кіркоров і актор і режисер Микита Міхалков.

Українські ЗМІ також повідомили, що наприкінці грудня президент Володимир Зеленський позбавив громадянства 13 священнослужителів Української православної церкви.

Читайте також:  Verdi не виключає продовження попереджувальних страйків

Українська православна церква традиційно була тісно пов’язана з Росією та відокремилася від Москви лише після російського вторгнення у лютому минулого року. Нещодавно, наприклад, перестали продовжуватись контракти на використання двох головних церков Києво-Печерської лаври, що входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Вперше нова Православна церква України провела там різдвяну службу у вихідні дні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я