Критика передвиборчих плакатів Ердогана

17

Передвиборчі плакати у Нюрнберзі закликають співвітчизників-турків голосувати за AKP президента Ердогана. Дозвіл на це отримано від міста. Проте це буде неможливо.

 

Критика передвиборчих плакатів Ердогана

Після критики з приводу схвалення передвиборчих плакатів турецької партії AKP президента Реджепа Тайіпа Ердогана місто Нюрнберг тепер хоче змінити правову ситуацію. Статут буде переглянуто, заявив представник міста щодо статуту про спеціальне використання.

Мета полягає в тому, щоб завадити іноземним партіям розвішувати чи встановлювати передвиборчі плакати у громадських місцях для виборів за кордоном. Проте перегляд, безумовно, займе до червня чи липня, сказав речник.

Згідно із заявою міської влади, вона дозволила вивісити 25 плакатів AKP у районі міста за межами старого міста в рамках спеціального використання з 24 квітня по 5 травня. Однак деякі з плакатів, мабуть, були знову зняті, сказав речник. “Однак це сталося не за розпорядженням міста”. Оскільки плакати не порушували чинних правил, не було й законних підстав для їхнього демонтажу.

Критика підходу міської влади

Водночас фракція ХСС у міській раді зажадала, щоб у майбутньому політична реклама виборів та голосувань, що відбуваються виключно за кордоном, була звільнена від спеціальної ухвали.

Останніми днями в Інтернеті з’явилася критика підходу міської влади. Бурак Копур, політолог із Ессена, заявив, що це питання не закону, а політичного ставлення. У відкритому листі він звернувся до мера Нюрнберга Маркуса Кеніга (ХСС), розкритикувавши плакатну кампанію як «етично і морально вкрай погану» – у тому числі з урахуванням минулого Нюрнберга як міста мітингів нацистської партії Рейху та расових законів. “Нюрнберг – це не просто місто в Німеччині”. Сьогодні він називає себе містом миру та прав людини. Але при цьому він дає змогу вести пропаганду на користь самодержця, сказав він.

Читайте також:  Колишній канцлер Шредер розкритикував політику СДПН

У понеділок місто заявило у Твіттері: «Через принцип рівного звернення ми зобов’язані схвалити такі плакати, за умови, що на них немає кримінального змісту. Інші партії також можуть подавати заявки та розміщувати плакати». Але вони не з’явилися.

У Німеччині проживає близько 1,5 мільйонів турків, які мають право голосу. Вони можуть віддати свої голоси на президентських та парламентських виборах у Туреччині до 9 травня.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я