Після штурму конгресу: яку роль відіграв Болсонар?

18

Після того, як прихильники радикалів взяли штурмом урядовий квартал у столиці Бразилії Бразиліа, Генеральна прокуратура також хоче провести розслідування щодо екс-президента Жаїра Болсонару.

Про це йдеться у заяві прокуратури у п’ятницю ввечері (за місцевим часом). Правого екс-президента Болсонару звинувачують у тому, що він розмістив у понеділок та вилучив у вівторок відео, в якому він поставив під сумнів легітимність президентських виборів у Бразилії у жовтні, і тим самим публічно закликав до кримінального злочину.

Розслідування після «інтелектуального авторства» насильства

Незважаючи на те, що пост був зайнятий після заворушень, роль Болсонаро має бути розслідувана, заявив заступник генерального прокурора Карлос Фредеріко Сантос, йдеться у релізі. Верховний суд вже розслідує, серед іншого, «духовне авторство», яке призвело до насильства та вандалізму до Бразилії.

У неділю прихильники Болсонаро увірвалися до Конгресу, резиденції уряду та Верховного суду до Бразиліа, завдавши значної шкоди. Наступник Болсонаро Луїс Інасіу Лула да Сілва звинуватив Болсонаро у підбурюванні своїх прихильників. Екс-президент відкинув ці звинувачення.

Перед побоюванням відновлення акцій радикальних прихильників Болсонару, заходи безпеки в бразильській столиці були посилені в середу після того, як у всіх столицях штатів Бразилії поширилися заклики до «мегадемонстрації за повернення влади».

Сьогодні о 04:13

Заголовне фото: Bruna Prado/AP/dpa

.

Читайте також:  На пропалестинській демонстрації поранено трьох поліцейських

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я