Папа призначає нових архієпископів Падерборна та Бамберга

22

Віруючі католицьких архієпископств Падерборна і Бамберга більше року чекали на своїх нових архієпископів. Тепер Папа Франциск наповнив ці важливі церковні пости.

Католицька церква – Папа призначає нових архієпископів Падерборна та Бамберга

Папа Римський Франциск офіційно призначив двох нових німецьких архієпископів, зайнявши цим дві вакантні кафедри католицьких єпископів у Падерборні та Бамберзі. Колишній допоміжний єпископ Майнца Удо Маркус Бенц (56 років) тепер очолить архієпархію Падерборна. Нинішній допоміжний єпископ Бамберга та єпархіальний адміністратор Хервіг Гессль (56) очолить архієпархію Бамберга. Таке рішення Папи Римського, про яке оголосили Святий Престол у Римі та обидві архієпархії.

Віруючі Падерборна та Бамберга вже більше року чекають на нового архієпископа. Два попередні головні пастири передчасно пішли на спокій наприкінці минулого року. Бентц починає нове життя у Вестфальській архієпархії Падерборна, а Гессль уже рік керує Франконською архієпархією Бамберга як тимчасовий єпархіальний адміністратор.

Призначення Папи Франциска з нетерпінням чекали в обох архиєпархіях. “Час, проведений в очікуванні і молитвах, того вартий”, – так, наприклад, відгукнулися в Падерборні. Два нових архієпископи тепер обіймають центральні керівні посади у католицькій церкві Німеччини. Близько 1,4 мільйона католиків проживають в архієпархії Падерборна і близько 600 000 – в архієпархії Бамбергаа всього у Німеччині сім архієпархій.

Єпископ Бетцін вітає високопосадовців

Бетцинг, який раніше був допоміжним єпископом і генеральним вікарієм у Майнці, вважається досить ліберальним у питаннях церковної політики. Голова Конференції єпископів Німеччини (DBK) єпископ Георг Бетцинг привітав майбутнього архієпископа Падерборна. Бетцін підкреслив, що в Падерборні поєднуються традиції та новаторство, а також народне благочестя та синодальність. Зокрема, він подякував Бентцю за його відданість процесу католицької реформи «Синодальний шлях».

Читайте також:  Без нас Баварія була б гірше керована

Сам Бентц пообіцяв вступити в діалог із якомога більшою кількістю людей і діяти спільно. «Я дійсно хочу «бути церквою разом» з вами тут, в архієпархії Падерборна, з усією силою, яку мені дано», – сказав він у рукописі своєї промови.

Бетцин також віддав належне колишнім зобов'язанням нового архієпископа Бамберга Гессля. Він розглядає призначення Гесля як знак наступності, йдеться у заяві. Було помітно, що Гессль – людина, яка хоче ретельно та поетапно формувати церкву майбутнього. Він уже виявляв лідерські якості на своїх попередніх посадах. «Насамперед, ваша філантропічна натура і глибока духовність будуть характеризувати ваше майбутнє служіння».

У минулому Гессль також зробив свій внесок у «Синодальний шлях». «Ви особисто брали участь у «Синодальному шляху» та висловлювали свої богословські переконання як у роботі форуму, так і на синодальних зборах», – сказав Бетцін.

«Ми – Церква» закликає до прихильності до процесів реформ

У зв'язку з призначеннями католицька реформаторська група «Ми – Церква» закликала нових архієпископів найближчим часом взяти на себе беззаперечне зобов'язання щодо реформування синодального шляху в Німеччині. «Інакше Римсько-католицька церква та єпископський сан втратять ще більше авторитету через скандали, пов'язані зі зловживаннями та приховуванням інформації, які досі по-справжньому не врегульовані», – йдеться у заяві. Члени церкви також мають брати активнішу участь у майбутніх призначеннях».

Після офіційного призначення в суботу єпархії Оснабрюка та Роттенбурга-Штутгарта все ще залишаються без єпархіального єпископа у Німеччині. Ситуація в архієпархії Кельна також залишається невизначеною. Півтора роки тому кардинал Райнер Марія Вельки, який викликає великі суперечки, запропонував главі католицької церкви подати у відставку через розслідування випадків сексуального насильства в Кельні. Папа Франциск досі не ухвалив рішення.

Читайте також:  Чи стане Карен Міосга новою Анною Уїлл

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я