Мютцених: початок року без бюджетної угоди

9

Як можна заткнути мільярдну дірку у бюджеті на 2024 рік? Звісно ж, не за рахунок скорочення соціальних виплат, наголошує канцлер. Проте лідер парламентської фракції СДПН Мютценіх закликає поквапитися.

Боротьба за федеральний бюджет – Мютцених: початок року без бюджетної угоди – проблема

Лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх застерігає від вступу наступного року без принципової угоди щодо федерального бюджету. Ухвалення рішення Бундестагом до кінця року вже неможливе. Однак, як заявив Мютцених на федеральній партійній конференції СДПН у Берліні, зараз необхідно зробити все, щоб хоча б убезпечити тих, хто залежить від коштів.

Поки рішення не буде ухвалено Бундестагом, з січня діятиме так зване тимчасове управління бюджетом. У цей час можна буде здійснювати ті витрати, які необхідні для підтримки роботи адміністрації та виконання юридичних зобов'язань. Мютценіх зазначив, що парламентська фракція СДПН – на відміну від міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП) – бачить у цьому проблему.

Процедура тимчасового бюджету зазвичай застосовується і після федеральних виборів, якщо новий уряд не встигає скласти бюджет за короткий термін між формуванням коаліції та початком року. Тому для Лінднера запізніле рішення щодо бюджету не є драмою. Держава цілком здатна діяти, наголосив він нещодавно. Жодна установа не буде закрита, жодна зарплата не буде виплачена. Ніхто з тих, хто розраховує на підтримку, її не отримає, сказав Лінднер.

Шольц: жодного демонтажу держави загального добробуту

На партійній конференції федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) висловив упевненість у тому, що бюджетна криза коаліційного уряду може бути вирішена. «Перед нами не стоїть непереборне завдання. Нам просто потрібно, щоб усі дійшли згоди», – сказав він. «У такій ситуації не буде жодного демонтажу соціальної держави у Німеччині». Після кількох днів суперечок між лідерами коаліції з приводу федерального бюджету на 2024 рік дебати про економію та поновлення призупинення боргового гальма тривають.

Читайте також:  AfD розкритикувала ЄС на мітингу у Магдебурзі

Шольц заявив, що соціальна держава – одне з найбільших досягнень. Воно є частиною самосвідомості країни, яка вважає, що ніхто не повинен бути кинутий напризволяще. Канцлер чітко захистив рішення про підвищення допомоги громадянам приблизно на дванадцять відсотків на початку 2024 року, яке також було поставлене під сумнів правлячої ВДП. Значне підвищення “вигідно тим, хто насправді вважає, що завжди надто багато платять тим, хто зараз не працює”, – заявив Шольц. «Але я думаю, що ви маєте протистояти цьому».

Міністр соціальних справ Хубертус Хайль (СДПН) заявив в ефірі телеканалу Phoenix, що під час переговорів усім доведеться рухатися вперед і зрештою йти на компроміси. Канцлер заявив, що СДПН стоїть на варті інтересів. “Нам також доведеться говорити про оптимізацію соціальної держави, але не про соціальні скорочення”, – сказав Хайль. “Це означає, наприклад, що ми не зруйнуємо систему пенсійного страхування, не поставимо під загрозу соціальне забезпечення нужденних”. Коли йдеться про пенсії, стабільність потрібна і майбутнім поколінням. На партійній конференції у Берліні лідер партії Саскія Ескен закликала переглянути правило звільнення від боргового гальма.

Боргове гальмо залишається в центрі уваги

Після рішення партійної конференції Шольц розпочне подальші переговори з Лінднером та віце-канцлером Робертом Хабеком («зелені»). Лідер СвДП неодноразово давав зрозуміти, що його поки що не переконують аргументи на користь припинення боргового гальма. Три лідери коаліції борються за те, щоб заткнути дірку в 17 мільярдів євро у бюджеті на 2024 рік та забезпечити інвестиції на захист клімату та модернізацію економіки найближчими роками. Шольц визнав, що ситуація дуже складна, «особливо коли ти не можеш робити все так, як вважаєш за потрібне, але при цьому змушений погоджуватися з іншими».

Читайте також:  Сотні тисяч демонстрантів виступають проти судової реформи в Ізраїлі

Міністр-президент Саксонії Міхаель Кречмер вкотре вказав на величезний потенціал економії доходів громадян. «Якщо, наприклад, ще один мільйон отримувачів допомоги для громадян почнуть працювати, то щороку можна буде заощаджувати 30 мільярдів євро. Ми готові до заходів, які призведуть до цього, але не до пом'якшення боргового гальма», – заявив політик ХДС в інтерв'ю Welt am Sonntag.

Економіст: урядам не вдається планувати майбутнє

Німецька федерація за екологію та охорону природи (BUND) висловилася за припинення боргового гальма у 2024 році. Майбутні проекти, наприклад, у будівельному секторі та в галузі фінансування відновлюваних джерел енергії, не мають бути поставлені під загрозу, заявив голова федерації Олаф Бандт в інтерв'ю німецькому агентству друку. Директор Німецького економічного інституту Міхаель Хютер заявив агентству dpa: «Уряд світлофора та попередні уряди не змогли підготувати країну до майбутнього і завадили конструктивним дискусіям про можливі та розумні реформи боргового гальма».

Економіст Моніка Шнітцер заявила в інтерв'ю газеті Rheinische Post, що необхідно ретельно продумати, чи можна знову призупинити дію боргового гальма у 2024 році. Вона також висловилася за відміну «шкідливого для клімату дизельного субсидування», тобто податкових пільг на дизельне паливо.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я