Парламент розчищає шлях для проєвропейськи налаштованого колишнього глави уряду Дональда Туска

8

Парламент Польщі позбавляє правого націоналістичного уряду прем'єр-міністра Матеуша Моравецького більшості голосів. Це відкриває шлях до зміни уряду – і Дональд Туск матиме свій шанс.

Польща – Парламент розчищає шлях для проєвропейсько налаштованого колишнього глави уряду Дональда Туска

Після восьми років правління націонал-консервативної партії PiS Польщі шлях для колишнього глави проєвропейського уряду Дональда Туска вільний: депутати парламенту Варшави висунули Туска на посаду прем'єр-міністра та доручили йому сформувати уряд. Раніше вони відкинули новий націонал-консервативний уряд під керівництвом PiS під час вотуму довіри.

«… щоб кожен міг почуватися у Польщі як удома».

“Це великий день для всіх тих, хто протягом довгих років твердо вірив, що все налагодиться, що ми виженемо пітьму”, – сказав Туск у парламенті. «Із завтрашнього дня ми зможемо виправити всі помилки, щоби кожен мешканець Польщі відчував себе як удома».

Очікується, що у вівторок Туск представить свою урядову програму у парламенті, а потім йому буде винесено вотум довіри. У середу його кабінет буде приведено до присяги, що дозволить йому взяти участь у саміті ЄС у Брюсселі у четвер та п'ятницю як новий прем'єр-міністр Польщі. На майбутнє проєвропейський уряд покладаються великі надії.

У консервативної партії PiS немає шансів

Раніше чинний прем'єр-міністр Польщі Матеуш МоравецькийЯк і очікувалося, провалився в парламенті зі своїм новим кабінетом. Лише 190 із 456 присутніх депутатів проголосували за націонал-консервативний уряд PiS Моравецького. 266 проголосували проти. Таким чином, PiS втрачає владу після восьми років правління. Тепер шлях нового проєвропейського уряду під керівництвом нинішнього лідера опозиції Дональда Туска вільний. Очікується, що у понеділок увечері парламент доручить колишньому голові Ради ЄС сформувати уряд.

Читайте також:  Де знаходиться Олексій Навальний? - Опонент Путіна зник

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я