Після слухань у справі про антисемітизм президент університету йде у відставку

14

На президентів трьох елітних університетів США чиниться величезний тиск через їхні заяви на тему антисемітизму в університетах. Тепер один із них йде у відставку.

США – Після слухань у справі про антисемітизм президент університету йде у відставку

Після запеклої критики її виступу на слуханнях у Конгресі з питання антисемітизму в елітних університетах США президент Пенсільванського університету Ліз Магілл вживає особистих заходів. Як оголосив університет у суботу, 57-річна юрист залишає посаду президента. Вона залишає свою посаду добровільно, але залишиться постійним членом юридичного факультету, йдеться у повідомленні. Спочатку причини не називалися.

У вівторок Магілл була викликана на слухання до Конгресу США разом із президентами Гарварду та Массачусетського технологічного інституту (MIT). Підставою для цього стали антисемітські та ісламофобські інциденти у цих навчальних закладах після нападу на Ізраїль ісламістського руху ХАМАС 7 жовтня, що також визнали усі три президенти. Однак вони захищалися від звинувачень у тому, що не роблять достатньо для боротьби з антисемітизмом у кампусі.

Одна сцена в комітеті освіти, очолюваному республіканцями, викликала бурхливе обурення. Депутат Елізе Стефаник запитала президентів, чи порушують «заклики до геноциду євреїв» у їхніх університетах правила боротьби зі знущаннями та утисками. “Можливо, залежно від контексту”, – відповіла, наприклад, президент Гарварда Клодін Гей. Коли її попросили відповісти «так» чи «ні», Ґей знову сказала, що це залежить від контексту.

Інші президенти висловили схожі почуття. “Коли мова переходить у поведінку, це може бути домаганням”, – сказала Мегілл, а також додала: “Це залежить від контексту”. Пізніше адвокат спробувала порозумітися: Вона сказала, що у своїй відповіді на слуханнях вона зациклилася на давніх правилах свого університету, згідно з якими сама по собі не карається – як це і прописано в Конституції.

Читайте також:  Мова Путіна: журналістка склала сатиричний конспект

За останні кілька днів тиск на Мегілла сильно збільшився. Крім закликів до його відставки у кампусі, на це різко відреагували й політики. Губернатор Пенсільванії Джош Шапіро назвав її коментарі неприйнятними та ганебними. Один із великих донорів Пенсільванського університету відкликав пожертву у розмірі близько 100 мільйонів доларів США (близько 93 мільйонів євро) і також закликав її до відставки.

В останні тижні суперечки навколо конфлікту на Близькому Сході спалахнули і в університетах та школах США. Американські ЗМІ повідомляють про випадки фізичного насильства чи загрозу його застосування. У шкільних кампусах з'явилися антисемітські та расистські графіті. На відео, що розповсюджуються в Інтернеті, видно, як молоді люди зривають плакати із фотографіями заручників із ХАМАСу.

Міністерство освіти США розпочало розслідування випадків прояву антисемітизму та ісламофобії у навчальних закладах США, включаючи Гарвард та елітні університети Колумбія та Корнелл.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я