ЄС скасував прийом з нагоди Дня Європи в Ізраїлі

28

Це відповідь на запланований виступ ультраправого міністра поліції Ітамара Бен-Гвіра.

 

ЄС скасував прийом з нагоди Дня Європи в Ізраїлі

Представництво ЄС в Ізраїлі відмінило дипломатичний прийом з нагоди Дня Європи у відповідь на запланований виступ ультраправого міністра поліції Ітамара Бен-Гвіра. «Представництво ЄС в Ізраїлі з нетерпінням чекає на святкування Дня Європи 9 травня, як ми це робимо щороку», – йдеться у повідомленні у Twitter. «На жаль, цього року ми вирішили скасувати дипломатичний прийом, оскільки ми не хочемо надавати платформу будь-кому, чиї погляди суперечать цінностям, які обстоює Європейський Союз».

Проте, культурний захід для ізраїльської публіки відбудеться, сказав він. Раніше речник глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля в Брюсселі заявив, що він проведе внутрішні консультації, а також консультації з державами-членами про те, як діяти далі.

Бен-Гвір спочатку мав представляти правий релігійний уряд своєї країни на заході у Тель-Авіві у вівторок. Згідно з його офісом, планувався виступ «про важливість спільної боротьби з терором». Після скасування виступу Бен-Гвір сказав, що «шкода, що Європейський Союз, який стверджує, що представляє демократичні та мультикультурні цінності, роззявляє рот у недипломатичній манері».

Засуджений за підбурювання до расизму

Бен-Гвір із ультраправої партії «Оцма Єгудіт» у минулому був кілька разів засуджений, зокрема, за расистську агітацію та підтримку єврейської терористичної організації. Він виступає за жорсткішу позицію щодо палестинців в уряді.

День Європи (9 травня) відзначається на честь історичної Декларації Шумана, ухваленої тодішнім міністром закордонних справ Франції Робертом Шуманом у Парижі, в якій він представив своє бачення нового виду політичного співробітництва в Європі, щоб зробити війни між європейськими країнами немислимими.

Читайте також:  Нові заворушення у Франції

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я