Кольпоскопія: що це, як проводять

144
Кольпоскопія

Сучасна гінекологія має цілий спектр діагностичних методів, які дають змогу на ранніх стадіях виявити різні патології та захворювання репродуктивної системи. Один із таких точних та інформативних методів – кольпоскопія. Це безпечна процедура, яка може повторюватися неодноразово і не несе з собою загрози жіночому здоров’ю. Однак, оскільки багатьом властиво боятися невідомого, ми підготували цю статтю, щоб розповісти про кольпоскопію докладніше.

Опис процедури кольпоскопії

Кольпоскопія – це інструментальний огляд жіночих статевих органів – головним чином, вульви, піхви та шийки матки – за допомогою спеціального апарату – кольпоскопа. Проводиться дослідження в гінекологічному кріслі.

Кольпоскоп – оптичний або цифровий прилад, який має збільшення в 10-40 разів, що дає змогу детально розглянути тканини і судини статевих органів. Сучасні цифрові кольпоскопи дають змогу виводити зображення на екран у реальному часі, а також робити і зберігати знімки для відстеження динаміки.

Існує два способи проведення кольпоскопії – проста і розширена. У першому випадку проводиться виключно огляд за допомогою кольпоскопа. Однак, навіть такий огляд допомагає оцінити розміри та форму шийки матки, судинний малюнок, помітити розриви, рубці, пухлини та інші аномалії.

Проста кольпоскопія не потребує застосування медикаментозних засобів, проходить безболісно і не вимагає після себе якихось обмежень у способі життя.

Розширена кольпоскопія проводиться, коли потрібно отримати повнішу картину або необхідно підтвердити попередній діагноз. Для проведення такої кольпоскопії використовують спеціальні реагенти, якими зрошують шийку матки і піхву. Найчастіше це: оцтова кислота, розчин люголя, розчин йоду і калію або флюорохоми.

Зрошення допомагає краще виявити аномальні клітини, оскільки вони не змінюють колір під впливом реагентів, на відміну від здорових.

У процесі розширеної кольпоскопії в лікаря є можливість одразу ж робити судинні тести та брати проби тканин із підозрілих ділянок і відправляти їх на онкоцитологічне дослідження.

Читайте також:  КБЖУ для схуднення - норми білків, жирів та вуглеводів для зниження ваги

Метод розширеної кольпоскопії дає змогу виявляти рак і передракові зміни на ранніх стадіях, виявляти папіломи, кандиломи та інші новоутворення.

Як підготуватися?

Найбільш інформативним буде обстеження в першій половині менструального циклу, до овуляції, але вже після завершення менструальних виділень. Перед кольпоскопією необхідно за 1-2 дні утриматися від вагінального сексу, а напередодні не використовувати тампони і не спринцюватися. Безпосередньо перед процедурою варто спорожнити кишківник і сечовий міхур, можна вжити будь-який безрецептурний знеболювальний засіб, оскільки розширена кольпоскопія може провокувати спазми та супроводжуватися неприємними відчуттями.

Коли не можна робити обстеження?

Кольпоскопія не рекомендована під час менструації, з обережністю проводиться під час вагітності та лише в разі нормального її протікання і на ранніх термінах. Не варто робити процедуру і в разі запальних захворювань зовнішніх або внутрішніх статевих органів.

Після проведення розширеної кольпоскопії варто утриматися від статевих контактів щонайменше тиждень. У цей же час не варто вводити в піхву тампони, спринцюватися тощо. Брати мазки необхідно не раніше, ніж через 48 годин після процедури.

Що стосується наслідків – тягнучі болі, спазми і коричневі, або кров’янисті виділення після проведення кольпоскопії протягом декількох днів вважаються нормою.

У нас ви можете пройти кольпоскопію на сучасному обладнанні з супроводом досвідченого й уважного гінеколога, який допоможе зробити процедуру гранично комфортною і максимально безболісною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я