Новий закон Ізраїлю захистить Нетаньяху від імпічменту

14

Запланована судова реформа вже кілька тижнів приваблює десятки тисяч людей в Ізраїлі на вулиці на знак протесту. Одна деталь є особливо пікантною: вона розроблена спеціально для глави уряду.

 

Новий закон Ізраїлю захистить Нетаньяху від імпічменту

В Ізраїлі в майбутньому набагато складніше оголосити прем’єр-міністра недієздатним – новий закон захистить захистить Нетаньяху. Парламент у Єрусалимі ухвалив поправку до закону в четвер після дебатів, що тривали всю ніч. В остаточному читанні 61 із 120 депутатів проголосували «за». 47 депутатів були проти, інші були відсутні або утрималися. Таким чином, якщо закон не буде зупинено судовими органами, то в майбутньому для імпічменту буде потрібна більшість у три чверті голосів.

Це перша зміна в законі в рамках спірної судової реформи нового праворелігійного уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, яка була остаточно схвалена парламентом. Опозиція засудила новий закон як «непристойний та корумпований». Опозиційний політик Авігдор Ліберман заявив, що боротиметься із ним у Верховному суді.

Виправлення викликає особливі суперечки, оскільки вважається, що вона розроблена особисто під голову уряду Нетаньяху та його потреби. Проти 73-річного президента вже деякий час триває судовий процес у справі про корупцію. У майбутньому усунення прем’єр-міністра з посади буде можливим лише з психіатричних чи інших причин, пов’язаних зі здоров’ям. Це робиться для того, щоб Верховний суд чи Генеральна прокуратура не змогли вплинути на нього.

В Ізраїлі вже близько трьох місяців тривають запеклі протести проти запланованого послаблення судової влади. Однак спроби досягти компромісу поки що безуспішні. Дедалі частіше лунають попередження про те, що країна рухається до державної кризи. У четвер знову плануються акції протесту.

Читайте також:  Члени Палати США схвалили тимчасовий бюджет

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я