Енергетичний сектор очікує сигналу до від’їзду

15

Енергетична промисловість очікує, що «саміт з вітроенергетики» за участю міністра економіки Роберта Хабека дасть сигнал до прискорення темпів розширення вітряних турбін. Вольфрам Акстельм, керуючий директор Німецької вітроенергетичної асоціації, сказав в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur, що землі та підпорядковані ним органи влади, зокрема, тепер покликані реалізувати план. «М’яч тепер у їхніх руках». Землі що неспроможні ухилитися від своєї відповідальності. Щомісяця, коли кількість дозволів не збільшується, тиск зростає.

Цілі розширення опинилися під загрозою зриву. «Мета має стати конкретними наказами для промисловості». Акстельм зазначив, що мова, як і раніше, йдеться в першу чергу про прискорення процедур планування та отримання дозволів. Він також застеріг від додаткових перешкод у зв’язку з можливим посиленням вимог щодо перевезення важких вантажів.

Хабек хоче прискорити процес

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) запросив сьогодні до Берліна на «саміт з вітроенергетики». Очікується, що у ньому візьмуть участь представники енергетичних асоціацій та федеральних земель. Федеральний уряд ухвалив рішення про комплексні заходи щодо прискорення розвитку вітроенергетики, зокрема про цільову площу для федеральних земель. Зовсім недавно Бундестаг ухвалив рішення про спрощення процедур планування та узгодження, що передбачає реалізацію постанови ЄС.

Хабек наголосив на необхідності прискорення. Він сказав, що розширення використання сонячної енергії йде повним ходом, «але ми ще не досягли успіху з мережами та вітром». Найважливіша законодавча робота з розширення вже виконана. Наразі м’яч перебуває в руках ліцензуючих органів.

З погляду галузі, розширення вітроенергетики з початку року просувалося лише мляво. Протягом тривалого часу у розвитку вітроенергетики існував розрив між Північчю та Півднем. Минулого року, згідно з галузевими даними, на частку Шлезвіг-Гольштейна, Нижньої Саксонії, Бранденбурга та Північного Рейну-Вестфалії припало 77 відсотків загального обсягу розширення.

Читайте також:  Бундесрат схвалив реформу виборчого законодавства

80 відсотків відновлюваних джерел енергії до 2030 року

Енергетичні та ділові асоціації звернулися із закликом виділити достатньо землі. Муніципалітетам потрібно більше простору для маневру, заявила Німецька асоціація енергетичної та водної промисловості. Німецька асоціація хімічної промисловості пояснила, що для енергоємних галузей, таких як хімічна промисловість, важлива кожна кіловат-година. «Для того щоб працювати без викидів парникових газів, нам необхідні дедалі більші обсяги відновлюваної електроенергії за вигідними цінами». Асоціація муніципальних підприємств закликала до перспективного розширення розподільчих мереж.

Згідно з планами федерального уряду, у 2030 році 80 відсотків електроенергії має надходити від відновлюваних джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергія, порівняно з приблизно половиною в даний час.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я