Новий судовий процес проти в’язня Навального 31 травня

13

Наступного тижня розпочнеться судовий процес за звинуваченням ув’язненого в екстремізмі противника Кремля Олексія Навального.

«Попереднє слухання у новій справі Олексія Навального розпочнеться 31 травня об 11 годині ранку», – повідомили державне інформаційне агентство ТАРС у Московському міському суді. Процес буде проходити у закритому режимі. Якщо Навального буде визнано винним, йому загрожує ще 30 років позбавлення волі, повідомили у суді.

Йому пред’явлено загалом сім звинувачень, включаючи створення, фінансування та участь в екстремістській організації, підбурювання до екстремізму та тривіальне ставлення до нацизму. Два роки тому Мосміськсуд, де зараз відбувається процес, визнав екстремістським Фонд боротьби з корупцією (ФБК), заснований Навальним. ФБК опублікував низку матеріалів про корупцію на найвищому політичному рівні, аж до президента Володимира Путіна.

Нині Навальний вже понад два роки перебуває у в’язниці. Найвідомішого опонента кремлівського лідера Путіна було отруєно нервово-паралітичною речовиною «Новичок» під час поїздки до Сибіру влітку 2020 року. Тоді його у стані коми вивезли до Німеччини, де він проходив лікування у берлінській лікарні «Шаріте». Навальний звинувачує російську службу внутрішньої розвідки ФСБ у тому, що вона стоїть за отруєнням. Кремль відкидає ці звинувачення.

Після одужання Навальний повернувся до Росії в січні 2021 року і був заарештований відразу після прибуття в аеропорт Москви – спочатку за порушення умов умовно-дострокового звільнення за раніше винесеним вироком. Минулого року його було засуджено ще до дев’яти років позбавлення волі в суворих умовах за шахрайство. На міжнародному рівні він вважається політичним ув’язненим.

Читайте також:  Грецькі консерватори перемагають під час виборів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я