Путін готовий до телефонної розмови із Шольцем

13

Канцлер Шольц хоче знову поговорити із президентом Росії Путіним. Кремль демонструє готовність, але підкреслює захист російських інтересів.

 

Путін готовий до телефонної розмови із Шольцем

За даними кремлівських джерел, президент Росії Володимир Путін готовий до нової телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем (СДПН) про війну в Україні.

“Поки що Шольц не дзвонив і Берлін не ініціював таку розмову,” – сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков. Він відреагував на заяви канцлера про те, що хоче поговорити з Путіним свого часу. “Поговорити необхідно”, – сказав Пєсков.

«Президент Путін, як і раніше, відкритий для діалогу, але, звичайно, має фундаментальну мету – захист інтересів наших громадян». Путін і Шольц востаннє говорили телефоном близько години 2 грудня про ситуацію в Україні та наслідки війни, як повідомив Кремль.

Переговори з Путіним мають суперечливий характер

Шольц сказав газеті «Kölner Stadt-Anzeiger» про війну, що «зрештою має бути досягнуто згоди між урядами в Москві та Києві». Його остання телефонна розмова з кремлівським лідером відбулася деякий час тому. “Але я маю намір свого часу знову поговорити з Путіним”, – сказав канцлер. Питання про те, чи мають сенс переговори з Путіним, є спірним.

Шольц застеріг від того, щоб розраховувати на заморожування війни проти України на відвойованій на цей час території. «Росія повинна зрозуміти, що не може йтися про укладення свого роду холодного світу – наприклад, про те, щоб зробити існуючу зараз лінію фронту новою «кордоном» між Росією та Україною. Це лише узаконить хижацтво Путіна», – сказав він. «Йдеться швидше про справедливий світ, передумовою якого є виведення російських військ».

Читайте також:  Війна в Україні 4 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я