“У війні в Україні винна не лише Росія”

36

Він уже висловлював сумнів щодо плану «запросити Україну вступити до НАТО».

 

Кісінджер: «У війні в Україні винна не лише Росія»

Колишній держсекретар США Генрі Кісінджер не вважає, що у війні в Україні винна лише Росія. Лауреат Нобелівської премії миру 1973 року нагадав у щотижневій газеті Die Zeit, що у 2014 році він уже висловлював сумніви щодо плану «запросити Україну вступити до НАТО».

Кісінджер, якому цієї суботи виповнюється 100 років, додав: «Це започаткувало серію подій, кульмінацією яких стала війна». В інтерв’ю він говорив про «вкрай безрозсудну» агресивну війну Росії під керівництвом президента Володимира Путіна. «Сама війна та її ведення вкрай безрозсудні, напад має бути відбитий, і я підтримую опір українців та Заходу. Росія не має перемогти», – сказав він. Однак, за його словами, він все ще вважає, що «було нерозумно поєднувати прийом усіх країн колишнього Східного блоку до НАТО із запрошенням України також вступити до НАТО».

Тоді він дотримувався думки, «що Україні найкраще було б залишитися нейтральною, зі статусом, аналогічним Фінляндії свого часу». Однак зараз він виступає за те, щоб Україна приєдналася до західного військового альянсу після закінчення війни. «Сьогодні я абсолютно за те, щоб Україна вступила до НАТО після закінчення війни. Тепер, коли між НАТО та Росією більше немає нейтральних зон, для Заходу краще прийняти Україну в НАТО». Фінляндія також є частиною НАТО.

Путін та ядерна зброя

Далі Кісінджер сказав, що він не вірить, що Путін застосує ядерну зброю проти України. «Але що більше це зачіпає суть російської ідентичності, то більша ймовірність того, що він це зробить». Критикуючи ордер Міжнародного кримінального суду на арешт кремлівського лідера, він сказав: «Путін під судом? Краще не треба!” Обмежити війну стає «неможливо, чи набагато важче, коли ви пов’язуєте її результат із особистою долею політичного лідера».

Читайте також:  У центрі Рівного запрацював ще один «Пункт Незламності»

Кісінджер був державним секретарем США з 1973 по 1977 р. Республіканець отримав Нобелівську премію миру за зусилля щодо припинення війни у ​​В’єтнамі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я