Москвичу дали вісім із половиною років за критику війни

35

Московський суд засудив антивоєнного активіста до восьми з половиною років позбавлення волі. Він був звинувачений у поширенні нібито хибних новин про російську армію в Україні. Суд був розкритикований як політично вмотивований.

23-річний вчений Дмитро Іванов відкрито критикував російське вторгнення на своєму каналі в Telegram. Іванов також звинувачував російську армію у військових злочинах, наприклад у Бучі, недалеко від столиці України Києва. Там було знайдено сотні трупів, деякі з них зі зв’язаними за спиною руками.

Незважаючи на тисячі задокументованих актів насильства, Росія заперечує скоєння військових злочинів у Бучі та інших місцях. У Росії будь-кому, хто критикує війну за наказом лідера Кремля Володимира Путіна як злочин і завдає шкоди репутації російської армії, загрожує тривалий висновок у виправних таборах.

Прихильники: багато хто в Росії поділяє критику Іванова

Послідовники Іванова, які продовжують вести його Telegram-канал «Протестний МГУ» («Протестний Московський державний університет»), закликали підтримати активіста. «Діма Іванов сидить за те, що висловив свою думку про війну, яку багато хто в Росії поділяє», – заявили вони з приводу вироку.

Математик та програміст за освітою, він багато років брав участь у житті громадянського суспільства і став запеклим критиком вторгнення після початку війни 24 лютого минулого року.

Читайте також:  Винахідник жилетки з підігрівом розповів про її особливості

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я