Китай протестує проти транзиту президента Тайваню через США

38

Китай хоче ізолювати Тайвань на міжнародному рівні. Пекін розглядає зупинку президента Цай у Нью-Йорку як неналежну офіційну взаємодію зі США. Вашингтон застерігає від надмірної реакції.

 

Китай протестує проти транзиту президента Тайваню через США

В умовах напруженості навколо Тайваню уряд Китаю висловив рішучий протест проти транзитного візиту до США президента Тайваню Цай Ін-вень. Прес-секретар Міністерства закордонних справ Мао Нін заявила пресі в Пекіні в четвер, що Китай рішуче виступає проти «будь-якого візиту до США лідера регіону Тайвань» та будь-якої офіційної взаємодії між США та Тайванем. Президент Тайваню прибула до Нью-Йорка напередодні зі зупинкою на шляху до дипломатичних союзників у Центральній Америці і розпочала свій візит з підтвердження демократичного партнерства зі США.

Представник МЗС Китаю поскаржився, що влада обох сторін вжила заходів для того, щоб Цай займалася політичною діяльністю в США. Вони також представили цю поїздку як зміцнення офіційних обмінів та відносин між США та Тайванем. Тим самим вони серйозно порушили «Принцип одного Китаю» та попередні угоди з Китаєм. Тайвань, за його словами, знаходиться в центрі основних інтересів Китаю і є першою червоною рисою, яку США не повинні перетинати.

Директор з комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі наголосив у Вашингтоні, що такі транзитні поїздки є не офіційними візитами, а приватними. З моменту вступу на посаду у 2016 році президент Цай вже здійснила шість поїздок через США і щоразу зустрічалася з членами Конгресу та іншими офіційними особами. Інші президенти Тайваню також робили подібні поїздки через США. Народна Республіка не повинна використовувати транзит як привід “для посилення агресивної діяльності в Тайванській протоці”. У США та Китаю є розбіжності щодо Тайваню, але вони регулюються вже понад 40 років, наголосив Кірбі.

Читайте також:  Сильні підземні поштовхи трясуть північ Пакистану: у столиці Ісламабаді землетрус досягає магнітуди 6,8, за даними влади. Сьогодні о 21:28

Заплановані візити до Гватемали та Белізу.

Пекін розглядає незалежно керований та демократичний Тайвань лише як частину Народної Республіки та намагається ізолювати острів із населенням 23 мільйонів осіб на міжнародному рівні. Лише у неділю Гондурас розірвав дипломатичні відносини з Тайванем на користь Пекіна. Цай хоче відвідати Гватемалу та Беліз, дві з 13 країн світу, які офіційно визнають Тайвань. По дорозі назад тайванський президент також хоче зробити зупинку в Лос-Анджелесі.

З погляду президента Цай, гарна співпраця між демократичною острівною республікою та США базується на спільних цінностях та інтересах. На тлі загроз з боку Китаю Цай заявила, виступаючи в Нью-Йорку перед більш ніж 700 тайванцями, які проживають у США, що її країна продемонструвала свою рішучість захищати себе та допомагати захищати світ у регіоні. Тайвань хоче продовжувати працювати з партнерами з демократичного табору, «щоб рішуче просуватися шляхом демократії та свободи», – цитує її слова тайванське інформаційне агентство CNA.

Повідомлення ЗМІ про те, що Цай може зустрітися в США з Кевіном Маккарті, новим спікером Палати представників Конгресу США, поки що не підтверджено тайванським урядом. Народна Республіка відреагувала на візит на Тайвань його попередниці Ненсі Пелосі у серпні масштабними військовими маневрами. У четвер президент вирушить до Центральної Америки. Востаннє президент Тайваню відвідував цей регіон у 2019 році – до початку пандемії корони – і робив зупинку в США.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я