Бундесвер: нові шляхи з голландцями

20

Німецька армія буде спрямована на оборону Німеччини та її союзників. Мета – великі підрозділи, придатні для війни, трьох категорій: легкі, середні та важкі. Центральним партнером є Нідерланди.

 

Бундесвер: нові шляхи з голландцями

Як крок до зміцнення оборонної готовності до складу німецької армії увійшла третя бойова бригада з Нідерландів. У супроводі урочистої переклички Борис Пісторіус (СДПН) та його голландська колега Кайса Оллонгрен закріпили цей крок у Вейтшехеймі, Баварія, який був названий «важною віхою» і від якого обидва уряди очікують синергетичного ефекту та підвищення потенціалу. Це зміцнює європейську опору Нато, сказав Пісторіус.

«Натомість потрібні бойові підрозділи, які будуть оперативними та стійкими. Напад Росії на Україну не залишив у цьому сумнівів», – сказав політик СДПН. Повага, довіра та взаємна вдячність є основою цієї інтеграції, сказав він, яка є дуже особливою. Оллонгрен назвав цей тип співпраці «унікальним у Європі» та зразковим для НАТО та ЄС. Дослідження показали, що самі солдати вважають контакти зі своїми позитивними сусідами. “Зрештою, подібності більше, ніж відмінностей”, – сказав Оллонгрен.

Зокрема, у Вейтшехеймі голландську 13-ту легку бригаду було передано в підпорядкування 10-ї бронетанкової дивізії бундесверу. Це означає, що всі бригади нідерландської польової армії тепер приписані до дивізій німецької армії. Цей крок знаменує собою голову у злитті збройних сил, яке розпочалося у 2014 році. Тоді 11-а аеромобільна бригада Нідерландів була включена до складу німецької дивізії швидкого реагування (DSK). Через два роки голландська 43-а механізована бригада була включена до складу 1-ї бронетанкової дивізії бундесверу. Цей процес не є вулицею з одностороннім рухом: у 2018 році 61 зенітно-ракетна група ППО Німеччини була приписана до командування ППО сухопутних військ Нідерландів, а роком пізніше німецький морський батальйон був приписаний до Королівських ВМС Нідерландів.

Читайте також:  Вимога про наслідки у разі "ні" чорно-червоним

Реорганізація трьох армійських дивізій

Для бундесверу посилення з Нідерландів також збігаються з реорганізацією трьох дивізій німецької армії. Мета реорганізації – зосередити сухопутні війська в основному на обороні країни та союзу та забезпечити тимчасове вирішення проблеми нестачі озброєнь та техніки, яка протягом багатьох років перешкоджала повній бойовій готовності. З цією метою дивізії будуть реорганізовані за трьома категоріями – легкі, середні та важкі сили. Центральні концепції нової структури:

Легкі сили: Під керівництвом існуючої дивізії швидких сил (DSK) об’єднуються повітрянорозгортаються та високомобільні підрозділи, такі як десантники, гірські війська, а також командування сил спеціального призначення (KSK). У разі напруженої ситуації вони є бійцями перших годинників і мають лише легкі транспортні засоби та озброєння. Однак вони можуть першими прибути для стримування чи відбиття нападу. Ці солдати також перебувають у стані готовності для так званої національної кризи та запобігання ризикам, тобто для порятунку німецьких громадян за кордоном від війни, хаосу чи стихійного лиха.

Середні сили: Це нова категорія. Їх основною характеристикою є транспортні засоби на колесах та осях. На відміну від важких гусеничних машин, броньовані колісні машини можуть самостійно і швидко пересуватися навіть на великі відстані. Для цих цілей закуповуються колісні бойові машини піхоти, колісні гаубиці, броньовані транспортні машини та колісна піонерська техніка, включаючи більш озброєні колісні машини. Одне велике замовлення вже розміщено. Міністерство оборони замовило в Австралії понад 100 колісних танків типу «Боксер» із 30-мм кулеметом із спеціального фонду для бундесверу вартістю 100 млрд. євро.

Важкі війська: Вони оснащені основним бойовим танком «Леопард 2», бойовою машиною піхоти «Пума» та самохідною гаубицею 2000. Важкі гусеничні машини забезпечують найвищий захист, найбільшу прохідність та особливо наполегливі у бою. Однак вони також повільніші – розрахункові приклади передбачають третину швидкості коліс – і вимагають важких транспортерів.

Читайте також:  Американський дипломат, ймовірно, десятиліттями шпигунів для Куби

Бронетанкові дивізії: У німецькій армії є три дивізії – дивізія швидких сил, 1-а бронетанкова дивізія (Ольденбург) і 10-а бронетанкова дивізія (Вейтшохейм). З 10 дивізією Німеччина пообіцяла НАТО створити повністю боєздатний великомасштабний підрозділ до 2025 року. Щоб досягти цього, незважаючи на нестачу техніки, 1-а бронетанкова дивізія передає багато матеріальних засобів іншому великому підрозділу і отримує нову техніку із спеціальних засобів. Однак цей процес триватиме роки.

Можливості «холодного старту»: Після закінчення холодної війни бундесвер було значно скорочено і орієнтовано зарубіжні місії. Подібно до ящика з інструментами, він мав напоготові можливості, з яких оперативні контингенти збиралися за місяці підготовки. Повернення до національної та союзницької оборони тепер означає зміст повністю оснащених великих підрозділів, які можуть діяти незалежно та бути розгорнуті у найкоротші терміни. Для цього, як і для двигуна, було вигадано термін «холодний пуск».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я