Після народження сотої дитини: угандієць у біді

119

У Муси Хасахія понад 12 дружин та 100 дітей. Чоловік із Уганди більше не може прогодувати свою велику родину. Його дружини приймають протизаплідні пігулки.

 

Після народження сотої дитини: угандієць у біді. На фермі Муси Хасахія в Уганді є багато вільного місця. Колишній фермер-скотар також потребує цього. Він батько 102 дітей. Крім того, у нього його 578 онуків. А Хасах’є лише 67 років. Хасаха любить знайомити гостей зі своєю родиною. Зараз він має 10 дружин, близько третини його дітей живуть з ним на фермі. Його молодшій дитині шість років, старшій 51 рік – приблизно на 20 років старше її молодої дружини.

Історія Хасахії звучить дивно, але насправді вона перебуває у великій біді: вона вже багато років не може прогодувати свою родину. Його діти одягнені в лахміття, деякі з них хворіють. Хасахія не має грошей ні на лікаря, ні на оплату школи.

Активи йдуть у минуле

Дорога до будинку Муси Хасахія веде по запиленій, посипаній вибоїнами дорозі через низини до села Лусака. Він знаходиться у віддаленому рисівничому регіоні, за 130 кілометрів на південь від столиці Уганди Кампали. Він мав прибутковий тваринницький бізнес, він був багатий.

«Я одружився з однією жінкою за іншою», – каже Хасахія.

Однак на цей час його стан залишився в минулому. «Мій дохід з роками ставав все меншим і меншим через зростаючу вартість життя, а моя сім’я ставала все більшою і більшою», – говорить Хасахія. За його словами, він більше не може працювати, оскільки страждає від діабету та високого тиску. Дві жінки вже розлучилися з ним, бо не могли більше виносити злиднів.

Читайте також:  у Польщі побоюються напливу мігрантів

Хасахія – лише один з екстремальних прикладів для континенту Африки, населення якого найближчими роками зросте більше, ніж будь-якому іншому континенті. Усі десять країн із найвищим рівнем народжуваності знаходяться в Африці. Першою країною є Нігер у Західній Африці, де за останні 10 років рівень народжуваності вже знизився з 7,5 дитини на одну жінку до 6,7.

Для порівняння: у Німеччині цей показник становить лише 1,58 дитини на одну жінку, згідно з даними Федерального статистичного управління. Нещодавно Танзанія повідомила про новий рекорд чисельності населення. За останні десять років кількість мешканців збільшилась на 10 мільйонів людей.

Найвищий рівень народжуваності в Африці

За даними Берлінського університету населення і розвитку, очікується, що до 2050 року кількість жителів Африки подвоїться і досягне 2,5 мільярда чоловік. Хоча з 1980-х років рівень народжуваності в Африці в середньому також знижується, він залишається найвищим у порівнянні з іншими регіонами світу.

Саме тому на континенті існує безліч ініціатив щодо обмеження зростання. Тому що й без того мізерні продовольчі ресурси Африки зазнають все більшого тиску в міру зростання населення. Це зростання також має глобальні наслідки: Африка вже особливо сильно страждає від наслідків зміни клімату, а в регіоні Східної Африки люди страждають від найсильнішої посухи за останні 40 років.

Очікується, що до 2050 року міграція з Африки до Європи відповідно зросте.

За даними Світового банку, жінки в Уганді мають у середньому 5 дітей. Населення країни подвоюється кожні 20 років. До 2050 року, за прогнозами експертів, країна досягне позначки 100 мільйонів осіб – нині в Уганді мешкає близько 47 мільйонів жителів. І показники лише зростатимуть. Уганда – консервативна країна, багато дітей – ознака процвітання. Особливо на сході східноафриканської країни досі широко поширене багатоженство, і в багатьох місцях не схвалюються протизаплідні засоби.

Читайте також:  ЄС ухвалив дванадцятий пакет санкцій проти Росії

Традиціоналізм проти Просвітництва

У країні вже кілька десятиліть існують ініціативи щодо реалізації проектів планування сім’ї, але вони часто блокуються політикою та частиною суспільства, каже Джексон Чеквеко. Він є виконавчим директором НВО «Репродуктивне здоров’я Уганди», яке прагне сексуальної освіти. «У нашій країні в дебатах домінує традиціоналізм та питання морального вчення. Багато релігійних організацій виступають проти того, щоб молоді люди здобували сексуальну освіту, а парламент мовчить».

У родині Хасах’ї також лише фінансові труднощі змусили переосмислити ситуацію. “У мене більше не буде дітей. Я бачила погане фінансове становище і тепер приймаю протизаплідні пігулки», – каже Зулейка, молодша дружина Хасахія. Вона мати одинадцяти дітей. Однак в Уганді це рішення може бути небезпечним для життя: лише місяць тому 47-річний чоловік убив свою дружину за те, що вона купила протизаплідні засоби.

Східний сусід Уганди – Кенія, навпаки, вже багато років іде іншим шляхом. Для реалізації своєї амбітної програми «Бачення 2030», політичної стратегії, спрямованої на забезпечення процвітання країни до кінця цього десятиліття, кенійський уряд поставив завдання знизити народжуваність до трьох дітей до 2030 року.

За даними ООН, у Кенії 2022 року цей показник становив 3,3 дитини на одну жінку – значно нижчий, ніж в Уганді. На кінець десятиліття, за прогнозами ООН, цей показник знизиться до 2,94. Кенія, до речі, досягне своєї мети досить простим способом: шляхом розповсюдження контрацептивів та освіти. Кожна людина має мати доступ до ресурсів планування сім’ї, вважає уряд. Саме це пропонує Джексон Чеквеко в Уганді.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я