Мельник про Макєєва: “має підняти сідниці”

42
Дипломатичний скандал українських послів вихлюпнувся на сторінки німецької преси. Колишній посол України у Німеччині Андрій Мельник різко обрушився на свого наступника Олексія Макєєва. Мельник про Макеєва: «Він має підняти свої сідниці, нарешті висловитися і досягти результатів з питань, які є життєво важливими для виживання, таким як німецькі винищувачі та військові кораблі, а також вступ до Нато», – сказав Мельник, нинішній заступник міністра закордонних справ України, виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

“Розтоптавши все, що його попередник створював потім і кров’ю, пан Макєєв кинув рукавичку і мені в обличчя”, – сказав Мельник. «Те, що пан Макєєв викинув на смітник давнє прохання до Бундестагу встановити в Берліні меморіал мільйонам українських жертв нацистського терору, як він зробив це для наших польських сестер і братів, – це ляпас нашим предкам».

Мельник вже різко критикував свого наступника наприкінці квітня. Тоді він сказав Die Zeit, що раніше українцям вдавалося «потужно брати участь і навіть спрямовувати» дебати про постачання зброї до Берліна. «Тепер ми просто пливемо за течією, дозволяючи собі дрейфувати. Нас відтіснили назад, ми посміхаємось і махаємо». Замість того, щоб продовжувати бити в барабан, Макєєв «мантрою» подякував Німеччині за поставлену зброю.

Макєєв відкинув критику. Минулого тижня він заявив в інтерв’ю Der Spiegel: «Послом України в Берліні тепер я. І результати щодо постачання зброї – це привід для гордості». Більше того, він послався на реакцію на «ці невдалі випади мого попередника». Одна з оцінок була «вкрай непрофесійною». На відміну від Мельника, для нього відчинені всі двері; він уже кілька разів розмовляв із канцлером, федеральним президентом, міністром закордонних справ та міністром оборони.

Читайте також:  Україна проти російського олімпійського спорту

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я