Українському наступу заважають дощі.

17

Незважаючи на негоду, українська армія продовжить звільнення захоплених територій «метр за метром».

Українському наступу заважають дощі

Олексій Рєзніков, міністр оборони України, поділився своїм баченням ситуації на полях бойових дій і розповів трохи про найближчі плани ЗСУ у південних регіонах країни. Як повідомив голова оборонного відомства журналістам компанії Fox News, українському наступу заважають дощі. Як тільки погодні умови покращаться, контрнаступна кампанія продовжиться.

Українському наступу заважають дощі, але Херсон буде звільнено

Олексій Рєзніков підкреслив, що єдиною перешкодою для контрнаступної кампанії у херсонському регіоні є погана погода. Осінні дощі «трохи сповільнили» просування ЗСУ. Проте вони не скасували основної тактики українських військових — поступального звільнення територій України, які тимчасово окупували росіяни.

На думку глави міністерства оборони України, російські війська не тривалий час утримуватимуть Херсон. Для цього їм довелося б вести складні та тривалі вуличні бої. А ЗС РФ робити це невигідно.

Українському наступу заважають дощі, вважає міністр оборони України Олексій Рєзніков.  Фото: Mykola Tys/shutterstock.com

Причиною цього є контроль над переправами, який встановили українські військові. Всі мости через Дніпро на околицях Херсона обстрілюються ракетними установками залпового вогню (HIMARS та іншими), а також сучасною артилерією стандарту НАТО.

У зв’язку з цим, вважає Резніков, росіяни не залишатимуться у Херсоні. Інакше вони не матимуть можливості залишити позиції, як це сталося в Харківській області.

Водночас, Олексій Арестович, радник голови ВП України, вважає звільнення Херсона однією з найскладніших і найважчих військових операцій за весь час ведення бойових дій.

Він засновує свій прогноз на тому, що Росія наперед евакуює місцеву адміністрацію та власні державні структури, а також виселяє на лівий берег Дніпра громадянське населення. Тобто ознак добровільної здачі Херсона відсутні.

Станом на 26 жовтня українське оперативне командування “Південь” відзвітувало про звільнення майже сотні населених пунктів у південних регіонах країни.

Читайте також:  Зеленський подякував за танки. Огляд подій в Україні

Українському наступу заважають дощі, а Росія тим часом вивозить із Херсона пам’ятники

Разом із евакуацією власних органів влади та місцевих жителів російські військові вивозять із Херсона пам’ятники. Так, у соціальних мережах поширилися фотографії порожнього п’єдесталу, на якому раніше знаходився пам’ятник Потьомкіну. Цього державного діяча вважають фундатором міста.

Відсутність пам’ятника російська влада пояснює побоюваннями в тому, що обстріл з боку ЗСУ зашкодить його. Раніше так само зникли з постаментів бюст Суворова та пам’ятник Ушакову.

Олександр Такаченко, український міністр культури, називає ці дії «дерусифікацією» та «жестом доброї волі» з боку Москви. Проте, продовжив він, подібні дії мають отримувати схвалення у законної влади Херсонської області та міста Херсона.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я