Зеленський повернув додому захисників заводу “Азовсталь”

43

Сталеливарний завод «Азовсталь» був предметом серйозних суперечок під час російської агресивної війни. Після завоювання Росія депортувала деяких командирів до Туреччини. Наразі український президент повертає їх додому.

 

Зеленський повернув додому захисників заводу “Азовсталь”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що він привіз додому з Туреччини кількох високопоставлених офіцерів, які брали участь у обороні металургійного заводу “Азовсталь” у Маріуполі. «Додому», – підписав Зеленський фотографію на своєму каналі в Telegram у суботу, на якій його зображено в літаку з трьома командирами полку «Азов», начальником 36-ї бригади морської піхоти Сергієм Волинським та командиром 12-ї бригади Національної гвардії Денисом Шлеху. Ці люди потрапили до російського полону після захоплення «Азовсталі», але потім були передані Туреччині.

Наразі вони повернуті на батьківщину «після переговорів з турецькою стороною», згідно з заявою адміністрації президента України. Зеленський зустрів їх в аеропорту Стамбула та привітав із поверненням.

Епіцентр бойових дій

Незабаром після початку агресивної війни Росії проти України портове місто Маріуполь стало епіцентром запеклих боїв. Бої навколо міста, яке було оточене російськими військами, тривали кілька місяців. У результаті кілька тисяч українських солдатів, включаючи бійців націоналістичного полку «Азов», продовжували залишатися на території металургійного комбінату «Азовсталь». Лише у травні останні захисники здалися.

Росія фактично хотіла віддати українських бійців під суд. Націоналістичний полк «Азов», зокрема, неодноразово служив Москві виправданням агресивної війни, яка тривала вже понад 16 місяців, та твердженням, що вона нібито «звільняє» Україну від «фашистів». Проте пізніше вона депортувала кількох командирів полку до Туреччини.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков розкритикував репатріацію українських солдатів як «пряме порушення існуючих домовленостей» як турецькою, так і українською сторонами. Визволення командирів «Азова» з російського полону було зумовлене тим, що вони залишаться в Туреччині до кінця війни, сказав він. Очевидно, Нато чинив сильний тиск на Анкару, щоб Зеленський продемонстрував успіх перед самітом Нато і з урахуванням «поразок у контрнаступі», припустив представник Кремля.

Читайте також:  Лондон: Зеленський відвідав Велику Британію

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я