Публічна кара в Ірані

18

Двоє афганців брали участь у збройному нападі на мечеть шиїтів. Тепер їх публічно стратили у багатомільйонному місті.

 

Публічна кара в Ірані

Судові органи Ірану публічно стратили двох людей. Публічна кара в Ірані відбулася в суботу в мегаполісі Шираз, повідомило державне агентство IRNA. Органи юстиції засудили двох афганців до страти під час неоднозначного судового процесу як винних в організації теракту в мегаполісі.

Йдеться про збройний напад на мечеть шиїта в Ширазі наприкінці жовтня. Двох афганців Мохаммада Рамеса Рашиді і Наїма Хаша Гхоталі було засуджено до страти за «озброєне повстання». Іран покладає відповідальність за напад, внаслідок якого загинуло понад 13 осіб, на терористичну організацію «Ісламська держава» (ІД). У ході судового процесу прокуратура звинуватила ще чотирьох чоловіків.

Із судових органів надходила суперечлива інформація про судовий процес. Правозахисна організація IHRNGO, що базується в Осло, заявила про несправедливий судовий розгляд і повідомила, що визнання засуджених було отримано під тортурами. Amnesty International написала в Twitter, що публічна кара ще раз показала, як Іран все частіше використовує смертну кару «як засіб політичних репресій».

П’ятеро людей загинули після нападу на поліцейську дільницю

Тим часом щонайменше п’ятеро людей загинули внаслідок нападу на поліцейську дільницю на півдні Ірану. Серед загиблих – поліцейський та четверо нападників, повідомило у суботу державне інформаційне агентство IRNA. Згідно з повідомленням, кілька людей напали на пост у місті Захедан провінції Сістан та Белуджистан. Репортер державного телебачення повідомив про перестрілку. На відеозаписах, опублікованих у соціальних мережах, що нібито свідчать про інцидент, видно кілька пострілів біля дороги. Передісторія рідкісного нападу зараз з’ясовується.

Державні ЗМІ назвали напад терористичним актом. Інформаційне агентство Tasnim також спочатку повідомило як мінімум про два вибухи. За словами агентства, у нападників були пояси з вибухівкою.

Читайте також:  Десятки тисяч протестують проти уряду Нетаньяху

Протягом кількох місяців мешканці столиці провінції Захедан щоп’ятниці проводять демонстрації. Провінція також межує з Пакистаном і вважається осередком зіткнень між силами безпеки та бандами контрабандистів. Проте терористичні атаки в Ірані відбуваються дуже рідко.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я