500-й день війни: Зеленський відвідав острів Зміїний

33

Острів Зміїний став відомим після інциденту з російським військовим кораблем. Президент України відвідав це символічне місце.

 

500-й день війни: Зеленський відвідав острів Зміїний

Президент України Володимир Зеленський відвідав стратегічно важливий острів Зміїний, що давно оспорюється, в Чорному морі в 500-й день війни. «Сьогодні ми вшановували наших українських героїв, усіх солдатів, які боролися за цей острів та звільнили його», – сказав Зеленський у відео, опублікованому в суботу на його каналі Telegram.

Серед іншого, ролик демонструє, як глава української держави їде на острів у супроводі військових та покладає вінки полеглим.

Острів Зміїний здобув популярність завдяки інциденту, який стався одразу після початку агресивної війни Росії проти України. Екіпаж острова отримав по радіо сигнал від російських військових кораблів здатися. На це український радист влучно та нецензурно відповів. Острів все ж таки був захоплений нападниками, а екіпаж ув’язнений, але менш ніж через два місяці флагман Чорноморського флоту Росії «Москва», який брав участь в операції, затонув. Українці відвоювали острів Зміїний у липні 2022 року.

“Острів Зміїний вільний і, як і вся Україна, ніколи не буде повністю окупований”, – запевнив Зеленський у своєму відео. Українські війська досягають успіхів і на інших фронтах, сказав він. На думку міжнародних військових експертів, у ході останнього наступу Україна досягла лише незначних успіхів на місцевості.

Читайте також:  Війна в Україні 17 грудня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я