Росія починає ядерні навчання «Грім»

23

Вони не мали б нічого незвичайного, якби не війна в Україні та високий ризик застосування ядерної зброї Москвою.

Сполучені Штати Америки отримали офіційне повідомлення про те, що Росія розпочала ядерні навчання «Гром». Про це представникам ЗМІ повідомив Патрік Райдер, офіційний представник оборонного відомства США. Ці навчання проводяться щорічно, проте саме зараз викликають особливе занепокоєння через бойові дії в Україні та ядерний шантаж, до якого вдається президент Росії Володимир Путін.

Росія розпочинає ядерні навчання на тлі звинувачень України у створенні «брудної бомби»

Згідно з досягнутими міжнародними домовленостями, російські збройні сили повинні повідомляти інші держави про пуски ракет, які можуть оснащуватися ядерними боєголовками.

На виконання цього договору РФ повідомила США про проведення навчання «Гром». Теоретично вони мали відбуватися щорічно, проте так відбувалося не завжди. Останній “Грім” Росія проводила 19 лютого цього року. Тобто, за кілька днів до вторгнення в Україну. А раніше протягом двох років їх не було.

Росія розпочинає ядерні навчання, які проводилися перед вторгненням в Україну. Фото: GAS-photo/shutterstock.com

Повідомлення інших держав не говорить про те, що РФ має розпочати навчання негайно. На думку одного з українських видань, це може статися 30 березня. Тобто одразу після того, як аналогічні заходи у Бельгії завершать члени НАТО.

Головною відмінністю цих навчань від раніше є те, що у виступах лідера Росії Володимира Путіна вже звучали завуальовані загрози застосування ядерного арсеналу. Крім того, цього тижня російські ЗМІ та представники військового керівництва розпочали кампанію за звинуваченням України у підготовці до застосування «брудної бомби», тобто радіоактивної зброї масової поразки.

Росія починає ядерні навчання, які підігрівають страх застосування зброї масової поразки

На думку кореспондента «Бі-бі-сі» Павла Аксьонова, незвичайним у цих навчаннях є те, що вони проводяться на тлі безперервних військових дій на території України.

Читайте також:  Війна в Україні: сторони приховують втрати

Особливо показовим є те, що до цього РФ зробила паузу і не перевіряла боєздатність своїх ядерних сил у 2020 та 2021 році. З урахуванням того, що «Грім» вже проводився у лютому 2022 року, ця перевірка боєздатності буде вже другою протягом останніх 12 місяців.

Теоретично перевірка боєготовності буде більш ніж скромною. Згідно з офіційним повідомленням, збройні сили РФ планують запуск балістичних ракет з космодрому в Плесецьку і з підводних човнів біля Кольського півострова.

Однак паралельно з цим експерти обговорюють можливість застосування ядерної зброї в Європі. Тому до того, що відбувається, вважають фахівці, варто ставитися з побоюванням.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :