Росія вербує навчених афганців через WhatsApp

16

Афганські військові розповіли Foreign Policy, що отримують пропозиції стати російськими найманцями.

Росія вербує навчених афганців через WhatsApp.  Фото: PRESSLAB/shutterstock.com

Росія вербує навчених афганців через WhatsApp. Про це повідомив журнал Global Affairs Foreign Policy. Солдати командос із елітного підрозділу, яких навчала Великобританія, отримали запрошення в месенджерах приєднатися до російських військових.

Члени елітного підрозділу армії Афганістану кажуть, що до них звертаються із пропозиціями приєднатися до російських військових в Україні.

Джерела Foreign Policy вважають, що до 10 000 командосів можуть прийняти пропозиції, оскільки «їм нема чого втрачати». Виведення військ США та Великобританії з країни залишило їх без роботи.

США та Великобританія вклали величезні кошти та сили, щоб створити сили оборони в Афганістані. Вони навчили та підготували першокласних спецназівців та військових. Але коли Сполучені Штати поступилися країною талібам у серпні 2021 року, тисячі солдатів залишилися там без підтримки. Було евакуйовано лише кілька сотень старших офіцерів.

Росія вербує навчених афганців через ПВК «Вагнер»

Все це робить їх доступною здобиччю для вербувальників із Росії. Foreign Policy поговорив із колишнім високопосадовцем афганської служби безпеки. Він заявив, що вербування здійснює ПВК Вагнер.

Імовірно, авганських натякливо вербує ПВК «Вагнер».  На фото — знищена гармата від танка із написом «Вагнер» в Україні.  Фото: de.wikipedia.org

Це приватна військова компанія, започаткована Євгеном Пригожиним. Приватні армії заборонені в Росії, але вагнерівці відкрито беруть участь у російсько-українському конфлікті, а Пригожин нещодавно підтвердив свою причетність до ПВК і навіть особисто вербував людей у ​​в’язницях. Тепер вони вирішили розширити горизонти найму та, мабуть, запрошують до себе афганців.

Вербування може виявитися дуже успішним. До 10 000 колишніх командосів можуть погодитися на пропозицію. Там їм пропонують кратно більші заробітки, ніж вони можуть отримати в Афганістані та сусідніх країнах.

Колишні солдати «британських» та «американських» афганських підрозділів повідомляють, що з ними зв’язувалися через WhatsApp та Signal. Їм пропонують приєднатись до того, що деякі експерти називають російським «іноземним легіоном».

Читайте також:  Нові російські атаки на Одесу

«Всі, хто хотів би поїхати до Росії на кращих умовах і з відмінним забезпеченням: будь ласка, надішліть мені своє ім’я, по батькові та військове звання», — йдеться у повідомленнях. Одержувачів просять допомогти набрати інших солдатів із їхніх підрозділів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я