Чому Францію критикують за недостатню допомогу Україні

27
Чому Францію критикують за недостатню допомогу Україні

Позиція Парижа щодо війни в Україні: відмова від ескалації конфлікту та надія на мирне врегулювання.

Як і у випадку з Німеччиною, східні країни ЄС критикують Францію в тому, що її президент Еммануель Макрон надто довго залишався зговірливим стосовно президента Росії Володимира Путіна. Тепер же Париж надає відносно слабку підтримку Україні у війні, незважаючи на повноцінні обіцянки.

Французький лідер Еммануель Макрон прагнув побудувати довірчі відносини зі своїм російським колегою з початку свого президентського терміну у 2017 році. Тоді він влаштував для президента Росії Володимира Путіна помпезний державний прийом у Версальському палаці і запросив його до свого будинку відпочинку на Лазурному березі через два роки.

Посередницька позиція Макрона у війні Росії та України: за що союзники критикують Францію

Перед початком війни в Україні президент Макрон, як і канцлер Німеччини Олаф Шольц, прагнув дипломатичним шляхом запобігти нападу Росії на Україну. Після 24 лютого французький лідер зайняв посередницьку роль у конфлікті та кілька разів дзвонив президенту Путіну. Макрон також був стурбований тим, щоб не допустити розширення воєнних дій.

“Ми підтримуємо Україну в її опорі без прямої участі у військових діях, тому що ми не хочемо світової війни”, – сказав він у середині жовтня.

Макрон заявив, що він як лідер Франції має захищати своїх громадян. Він також відкинув можливість відповіді на можливу ядерну атаку Росії на Україну. Франція – єдина ядерна держава в ЄС.

Військова підтримка Франції Україні не відповідає обіцянкам

Франція як член НАТО та ЄС бере участь у колективній підтримці України. Але обсяг її допомоги дуже поступається тій підтримці, яку Україні надають інші країни Заходу. У той час як Великобританія навчає майже 20 тис. українських солдатів, Франція навчає лише 2 тис. людей і постачає набагато менше зброї.

Читайте також:  Мельник про Макєєва: "має підняти сідниці"

Францію критикують за невиконання обіцянок щодо постачання зброї в Україну. Фото: VanderWolf Images/shutterstock.com

У травні Франція оголосила, що пожертвує Україні 2 млрд. євро. Довгий час уряд не хотів повідомляти про масштаби постачання зброї, посилаючись на військову таємницю. Наразі відомо, що до Києва прибуло 18 мобільних гаубиць «Цезар», бойові броньовані машини, транспортні машини, протитанкові ракети, а також боєприпаси та обладнання.

Франсуа Ейсбур, європейський радник Міжнародного інституту стратегічних досліджень, говорить про «неприпустиме» розходження між заявами уряду Франції та фактично наданою допомогою. Під час поїздок у вересні до Києва йому сказали, що французькі поставки становили лише 1,4%.

“Підтримка України далека від того, що можна було б очікувати від такої великої країни, як Франція”, – сказав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю журналу Le Point.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я