РФ запускає дрони із зони відчуження ЧАЕС

32

Білоруси виявили докази у своєму секторі зони навколо Чорнобиля.

РФ запускає дрони із зони відчуження ЧАЕС.  Фото: @Tsaplienko / telegram

ЗСУ фіксують пуски дронів-камікадзе з території Білорусі. Звідки саме невідомо. Аналітичний проект «Білоруський гаюн» провів власне розслідування та визначив найбільш ймовірний майданчик, з якого армія РФ запускає дрони.

РФ запускає дрони з території Білорусі

“Білоруський гаюн” – команда добровольців, які фіксують військову активність на території РБ. До неї у тому числі входять експерти та аналітики. Активісти відреагували на повідомлення про прильоти іранських дронів Shahed-136 до київської області з півночі, з боку Білорусі. Поки що йдеться про 10 безпілотників.

Білоруси використали дані з відкритих джерел та свідоцтва очевидців, які фіксували спрямування польотів БПЛА на півночі України. Єдиним районом, звідки можуть непомітно стартувати дрони, виявився білоруський сектор зони навколо ЧАЕС. Офіційна назва цієї території – Поліський радіаційно-екологічний заповідник.

Заповідник – режимний об’єкт. Окрім охоронців, там зазвичай нікого немає. Мобільний зв’язок там слабкий — аварія на ЧАЕС сталася 1986 року. Будувати базові станції вже нема для кого. Радіоактивне зараження ґрунту приблизно в тисячу разів перевищує норму.

Супутникові підказки

Аналітики “Білоруського гаюна” вивчили супутникові знімки заповідника, зроблені в останні місяці. Вони шукали і знайшли відмінності в околицях двох покинутих прикордонних сіл — Уласи та Кожушки.

Порівнюючи знімки, зроблені у різний час, активісти помітили нові стежки та ґрунтові дороги. Існуючі асфальтовані дороги було розчищено, у лісах є сліди вирубок.

Супутникові підказки.  Фото: @Hajun_BY / telegram
Безпосередньо пускових майданчиків на знімках немає – Shahed може стартувати практично з будь-якої платформи, у тому числі з вантажівки.

РФ запускає дрони і зупинятися не планує

Головне управління розвідки Міноборони України раніше повідомляло, що росіяни продовжують перекидати дрони до Білорусі. Станом на 10 жовтня 2022 року в РБ вже було 32 іранські БПЛА. У планах, за даними української розвідки, ще 8.

Читайте також:  Рік війни Росії проти України

Зброя йде не лише з РФ у РБ, а й у зворотному напрямку. Так, розвідники зафіксували прибуття військового ешелону на станцію «Кіровська» у Криму. Вантаж прибув із 43-го арсеналу ЗС Білорусі. Там зберігаються ракети та інші боєприпаси. Це далеко не єдиний приклад військової співпраці Білорусі та Росії.

Поки що українське керівництво не відповідає військовими діями на співпрацю ЗС Білорусі з армією країни-агресора. Президент Володимир Зеленський намагається вирішити проблему дипломатичними методами. Так, він запропонував розмістити на українсько-білоруському кордоні міжнародних спостерігачів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я