Ядерні загрози Путіна спрямовані на Німеччину

33

Глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген — про ядерні загрози Росії та вступ України до НАТО.

За словами глави Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) Крістофа Хойсгена, ядерні загрози з боку Росії покликані вплинути на країни Заходу і, насамперед, на Німеччину в ході війни в Україні.

«Погрожуючи ядерною зброєю, він [президент России Владимир Путин] насамперед націлюється на Німеччину», — сказав директор Мюнхенської конференції Хойсген.

За словами глави MSC, Путін намагається нагнітати страх на Захід і цим послабити підтримку України. У цьому плані можна вважати, що країни НАТО повернулися до «логіки холодної війни», заявив Хойсген.

Ядерні погрози Росії: Хойсген сподівається на краще

За словами глави Мюнхенської конференції Крістофа Хойсгена, Вашингтон ясно дав зрозуміти Москві, що застосування ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для Росії.

«Я не можу уявити, що є самогубні російські генерали, які виконали б такий наказ», — сказав Хойсген.

Хойсген: ядерні загрози Путіна покликані послабити підтримку Заходом України. Фото: Free Wind 2014/shutterstock.com

Крім того, за словами Хойсгена, президент Путін не хоче ставити себе у глобальну ізоляцію. Китай також не може допустити застосування ядерної зброї.

У зв’язку з агресивною війною в Україні Кремль неодноразово побічно погрожував застосувати ядерну зброю. Путін, наприклад, заявив, що використовуватиме всі доступні засоби для захисту території РФ. Крім того, раніше Росія анексувала українську територію. Спостерігачі розцінили це як загрозу застосування ядерної зброї.

Зміна позиції Хойсгена щодо вступу України до НАТО

Щодо можливого членства України в НАТО глава MSC Хойсген сказав, що колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель (ХДС) наклала вето на це питання на саміті у 2008 році. Ситуація змінилася через порушення міжнародного права Путіним, сказав Хойсген, який протягом багатьох років був радником Меркель з питань зовнішньої політики.

Читайте також:  Війна в Україні 31 жовтня

“Ми повинні подумати про те, які гарантії ми можемо дати Україні”, – сказав він.

За словами Хойсгена, зараз питання вступу України НАТО не стоїть на порядку денному. Проте не можна виключати такого сценарію у майбутньому.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на питання про можливий вступ України до альянсу заявив, що «двері НАТО» залишаються відчиненими. За словами Столтенберга, рішення ухвалюватимуть 30 країн-членів альянсу та Україна, а в Росії «тут немає права голосу». Однак поки що НАТО сконцентровано на підтримці Києва у війні проти Росії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я