Лавров захистив вторгнення в Україну перед ООН

75

Він також звинуватив Захід у бажанні замінити Статут ООН своїми власними правилами.

 

Лавров захистив вторгнення в Україну перед ООН

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Захід у гегемоністських планах та захистив вторгнення своєї країни до України. «Українське питання» не можна розглядати у відриві від геополітичних подій, де НАТО роками загрожувало безпеці Росії в регіоні», – сказав Лавров на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку.

«Йдеться про те, як формуватимуться міжнародні відносини в майбутньому: шляхом створення міцного консенсусу на основі балансу інтересів або шляхом агресивного та хаотичного нав’язування переваги Вашингтона».

Спірне засідання найвпливовішого органу ООН скликано Росією у зв’язку з її головуванням у Раді. У світлі агресивної війни Росії в Україні засідання під назвою «Ефективна багатосторонність через захист принципів Статуту ООН» багато країн розцінили як провокацію. Москва, у свою чергу, поскаржилася, що США не видали віз російським журналістам для супроводу Лаврова.

Лавров також звинуватив Захід у бажанні замінити Статут ООН як основу міжнародного порядку своїми власними правилами – попри волю решти світу. Серед іншого, як приклад, він навів розширення військової співпраці в Тихоокеанському регіоні, метою якого є стримування Китаю та ізоляція Росії. Лавров закликав Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша забезпечити незалежність співробітників ООН від впливу інших країн.

Посол ЄС Скуг: «Це цинічно»

Різка критика спірної зустрічі прозвучала із західних країн: «Призначивши ці дебати, Росія намагається уявити себе захисником Статуту ООН та багатостороннього підходу. Ніщо не може бути далі від істини. Це цинічно, – сказав посол Європейського Союзу ООН Улоф Скуг. – Усі знають, що Росія своєю війною в Україні порушує основні правила Організації Об’єднаних Націй, які Захід намагається захистити».

Читайте також:  18 танків Leopard 2 замовили збройні сили Німеччини

Генеральний секретар ООН Гутерріш, тим часом, знову заявив, що вторгнення Росії порушує Статут ООН та міжнародне право. Американський посол ООН Лінда Томас-Грінфілд також наголосила, що Москва порушила основні правила спільноти ООН: «Поки ми тут сидимо, ця агресія продовжується. Поки ми тут сидимо, російські війська продовжують вбивати та поранити мирних жителів. Поки ми тут сидимо, російські війська руйнують критично важливу інфраструктуру України. Поки ми сидимо тут, ми готуємось до наступної Бучі, Маріуполя, наступного Херсона. Наступний військовий злочин. Наступне безжальне злодіяння».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я