Великий наступ Ізраїлю на Дженін

29
Великий наступ Ізраїлю: На тлі зростаючого протистояння на окупованому Західному березі ізраїльські військові розпочали атаку на палестинський місто Дженін. Атаку було спрямовано проти «терористичної інфраструктури», оголосила армія в Твіттері вчора ввечері. За повідомленнями ізраїльських ЗМІ, авіаудари стали провісником широкомасштабного наступу під назвою «Будинок і сад», під час якого було вбито щонайменше одного палестинця. Табір біженців, який армія назвала «оплотом терористів», також зазнав нападу.

Авіаудари були нанесені, зокрема, по командно-комунікаційному центру, який використовувався як склад зброї, місце зустрічі терористів та спостережний пункт, йдеться у заяві армії та ізраїльської служби внутрішньої розвідки «Шин Бет», яку цитує Jerusalem Post. Згідно з повідомленням, перебої з електрикою сталися по всьому Дженіну. За даними палестинських джерел, ізраїльська армія увійшла до міста невдовзі після авіаударів із великою кількістю солдатів, які вели бої з палестинськими бойовиками.

Ситуація з безпекою в Ізраїлі та на палестинських територіях залишається напруженою вже довгий час, а останнім часом вона погіршилась. Після смертоносного нападу двох палестинців на чотирьох ізраїльтян на Західному березі майже два тижні тому неодноразово відбувалися масові акти насильства з боку розлючених ізраїльських поселенців проти палестинців. Потім, у ході першого за багато років цілеспрямованого авіаудару на окупованій території, трьох палестинців було вбито військовим безпілотником після того, як, за повідомленнями, з їхнього автомобіля було зроблено постріл на ізраїльському прикордонному переході.

З початку року в результаті нападів було вбито понад два десятки людей. За той же період приблизно в шість разів більше палестинців було застрелено під час зіткнень, ізраїльських військових операцій або після власних нападів. Ізраїль захопив Західний берег та Східний Єрусалим під час Шестиденної війни 1967 р. Палестинці вимагають, щоб ці території стали їхньою власною державою.

Читайте також:  Шольц про помірність під час голосування в ООН

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я