Представники Палестини та Ізраїлю домовилися про “прямий діалог”

24

Ситуація у сфері безпеки в Ізраїлі та на палестинських територіях вкрай напружена. Наразі представники Ізраїлю та палестинців домовилися уникати подальшої ескалації.

 

Представники Палестини та Ізраїлю домовилися про «прямий діалог»

Після нещодавнього зростання смертоносного насильства у близькосхідному конфлікті представники Палестини та Ізраїлю хочуть стабілізувати ситуацію за допомогою заходів щодо зміцнення довіри. Представники домовилися про “прямий діалог” на зустрічі в йорданському портовому місті Акаба в неділю, як повідомило йорданське державне агентство Petra.

Вважається, що це була перша пряма зустріч такого роду у конфлікті між ізраїльтянами та палестинцями за останні роки. У переговорах також взяли участь представники урядів США, Йорданії та Єгипту. Ще одна зустріч була запланована на наступний місяць у Шарм-ель-Шейху, Єгипет.

Ізраїльтяни та палестинці хочуть призупинити «односторонні заходи» на строк від трьох до шести місяців, йдеться у повідомленні без подальших подробиць. Ізраїль зобов’язався не проводити дискусії щодо будівництва нових поселень на Західному березі протягом чотирьох місяців і не затверджувати будівництво нових форпостів протягом шести місяців.

У той же час, представник ізраїльського уряду заявив, що Ізраїль дотримується свого рішення про легалізацію дев’яти несанкціонованих поселень. Однак Ізраїль не хоче приймати подальших рішень щодо розширення поселень у найближчі місяці.

Напруженість значно зростає

Зустріч відбулася приблизно за три тижні до початку мусульманського поста – місяця Рамадан. У минулі роки напруженість між ізраїльтянами та палестинцями у цей період зростала.

У неділю, за словами медиків, двох ізраїльтян було вбито внаслідок передбачуваного нападу палестинців на Західному березі. За даними ізраїльської армії, зловмисник відкрив вогонь по пасажирах ізраїльського автомобіля неподалік перехрестя на південь від міста Наблус. Солдати ведуть пошук злочинця чи злочинців. У четвер одинадцятьох палестинців було вбито і більше 100 поранено в ході ізраїльської військової операції в Наблусі.

Читайте також:  Тайфун "Доксурі" рухається до Китаю

Ситуація у сфері безпеки в Ізраїлі та на палестинських територіях вкрай напружена. З початку року внаслідок нападів палестинців було вбито десять ізраїльтян та одного українця. За той же період загинули 62 палестинці – вони були застрелені у сутичках із ізраїльською армією або після власних нападів.

Ізраїль завоював Західний берег та Східний Єрусалим у 1967 році. Сьогодні там мешкає понад 600 000 ізраїльських поселенців. Палестинці вимагають створення на цих територіях незалежної держави Палестину зі столицею в арабському Східному Єрусалимі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я