Підсумок виборів у Берліні: СДПН перемогла “зелених”

20

Тож тепер це офіційно: ХДС перемогла на виборах до Палати представників Берліна з великим відривом. СДПН зберігає друге місце за «зеленими» з перевагою у 53 голоси.

Підсумок виборів у Берліні: СДПН перемогла «зелених»

Після повторних виборів у Берліні СДПН посідає друге місце, випереджаючи «зелених», а ХДС здобула перемогу на виборах. Це випливає з офіційних результатів, визначених земельною виборчою комісією.

ХДС здобув явну перемогу на виборах 12 лютого, набравши 28,2%. СДПН та «зелені» отримали по 18,4 %. Соціал-демократи мають мінімальну перевагу 53 голоси, після попереднього результату вона становила 105 голосів. Ліва партія отримала на виборах 12,2%, AfD – 9,1%. СвДП вилетіла з парламенту з 4,6%.

Відсоткові частки партій та розподіл місць, які вже були попередньо визначені невдовзі після виборів, не змінилися. У новому парламенті землі Берлін 159 представників. ХДС має 52 місця, СДПН та «зелені» – по 34 місця. Ліві мають 22 місця, а AfD – 17.

Виходячи з цих остаточних цифр, Франциска Гіффі (СДПН), яка очолює уряд із грудня 2021 року, може залишитися в мерії, якщо нинішня коаліція СДПН, «зелених» та «лівих» збережеться. Адже СДПН буде найсильнішою партією у цьому сузір’ї, хай і з невеликою перевагою.

Ведуться попередні переговори

Переможець виборів від ХДС Кай Вегнер, навпаки, хоче сформувати коаліцію із СДПН чи «зеленими». Хто з ким вступить у коаліційні переговори, поки що залишається відкритим. Попередні переговори між партіями ще не завершено.

Проект офіційних результатів виборів став відомим вже у вихідні після дослідження газети «Bild am Sonntag». Тепер уже цілком офіційні цифри мають внести певну ясність у формування уряду. З 17 лютого ХДС, СДПН, «зелені» та «ліві» у різних форматах з’ясовували, чи є підстави для початку коаліційних переговорів та формування спільного уряду.

Читайте також:  Москва зміцнює фронт під Кремінною

У понеділок СДПН, «зелені» та «ліві» спілкувалися один з одним паралельно із засіданням виборчого комітету. Ще одну зустріч ХДС та «зелених» заплановано на вівторок. Очікується, що з середини тижня партійні комітети вирішать, з якими потенційними партнерами вони вестиме коаліційні переговори.

Подальше скорочення відриву СДПН, що посідає друге місце, від «зелених», які перебувають на третьому місці, не впливає на поточне формування уряду, заявила головний кандидат від «зелених» Беттіна Яраш.

Головний виборчий інспектор: “Повторні вибори пройшли успішно”

Вибори 26 вересня 2021 року були визнані Конституційним судом Берліна недійсними через «серйозні системні недоліки» та численні виборчі помилки, і він розпорядився про повне повторне голосування.

Державний комісар із виборів Штефан Брехлер тепер підбив позитивний баланс нового туру виборів. “Проведення перших повторних виборів було успішним”, – сказав він на засіданні Державного виборчого комітету. “Ми повернули довіру до демократії”, – сказав Брехлер. “Берлін може проводити вибори”.

Але він додав, що це не привід сидіти склавши руки та розслаблятися. «Ми маємо ставати кращими і вчитися на помилках». Наразі необхідно зайнятися структурними реформами, такими як створення державного виборчого бюро та посилення ролі земельного уповноваженого з виборів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я