“Передвиборчої кампанії у Туреччині тут не місце”

17

У Нюрнберзі з’явилися передвиборчі плакати президента Ердогана – наслідком цього стали запекла критика та обурення. Парламентська група ХДС не хоче бачити нічого подібного на південному заході – і наполягає на виконанні заборони передвиборної агітації.

 

«Передвиборної кампанії у Туреччині тут не місце» – Хейгел

Парламентська група ХДС рішуче виступила проти виборчої кампанії турецьких політиків у Баден-Вюртемберг: «Передвиборчої кампанії в Туреччині тут не місце».

«Свобода слова та громадянські свободи зневажаються президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом», заявив лідер парламентської фракції Мануель Хагель в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Штутгарті. «Загрози та залякування не є рідкістю і в турецькій виборчій кампанії. Тому всієї цієї турецької виборчої кампанії тут не місце».

Хагель послався на заборону проведення виборчих кампаній для іноземних політиків за межами ЄС

Хагель послався на заборону на проведення виборчих кампаній для іноземних політиків за межами ЄС, яку було прийнято федеральним урядом у 2017 році. За його словами, цієї заборони має рішуче дотримуватися. «Той факт, що плакати автократа Ердогана тепер з’явилися у великому німецькому місті, абсолютно неприйнятний. Подібне не повинно відбуватися в Баден-Вюртемберг ні за яких обставин».

Передвиборні плакати турецької AKP президента Ердогана з’явилися в Нюрнберзі останніми днями і викликали критику. На плакатах Ердоган закликає турецьких виборців голосувати за нього під час виборів 14 травня. Місто Нюрнберг написав у Твіттері: “У зв’язку з передвиборчою кампанією з 22 квітня по 5 травня було дозволено розмістити 25 плакатів за межами старого міста в рамках спеціального використання”. В Інтернеті пролунала різка критика рішення міської влади. Тепер місто оголосило про намір переглянути свій статут.

Один із плакатів у Нюрнберзі говорить над фотографією Ердогана: «Doğru zaman, doğru adam» (німецькою мовою: «Правильне час, правильна людина») і поруч із ним «zamaninda oyunu kullan» («голосуй вчасно»).

Читайте також:  Малі підтримує виведення сил Бундесверу

Хейгел сказав: «Ми не хочемо, щоб тут розгорялися внутрішні турецькі конфлікти і щоб Дітіб, Міллі Герюш та ін знову виступали в ролі добровільних помічників автократа Ердогана». Він побажав Туреччині чесних, демократичних виборів та повернення до верховенства закону.

Громадяни Туреччини, які проживають за кордоном та мають право голосу, мають проголосувати на виборах до 9 травня. Близько 1,5 мільйона турків, які мають право голосу, проживають у Німеччині.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я