Німецькі соціал-демократи волають до трудящих

4

Соціал-демократи Німеччини відстають від консерваторів у опитуваннях перед лютневими виборами. Їхній передвиборчий маніфест декларує захист соціальних завоювань і не чужий, здається, популістських акцентів. Втім, вони є й у їхніх правих опонентів.

Німецькі соціал-демократи закликають трудящих у передвиборному маніфесті

Німецькі соціал-демократи у скрутному становищі після кількох років при владі. Вони мають мало козирних карт. Їхні успіхи (у складі правлячої коаліції) у боротьбі з короною, з газовою кризою, їхня підтримка України та кліматичні зусилля – все це поєднується з нерозв’язаним вузлом економічних проблем, з невирішеними соціальними наслідками величезної міграції до Німеччини.

Вони виклали свої основні пріоритети та цілі, а також політичні пропозиції, які вони хотіли б прийняти у наступному терміні, якщо вони увійдуть до правлячої коаліції.

У той час, як консервативні християнські демократи (CDU/CSU) націлилися на колишній коаліційний уряд і позначили рішуче зрушення вправо у питаннях імміграційної та економічної політикисоціал-демократи (SPD) звернулися до іншої стратегії

На чому будується агітація SPD напередодні лютневих виборів.
Олаф Шольц на заводі BMW у Мюнхені. Фото: Sven Hoppe/dpa

«Повага до працівників»

Кампанія соціал-демократів, які позиціонують себе як захисників робітничого класу, наголошує на підвищення заробітної плати, стабільні пенсії та пільги, такі як безкоштовні шкільні обіди.

За даними AFP, SPD, представивши у вівторок свій маніфест, заприсяглася «поважати» трудящих та «боротися за кожне робоче місце».

Партія хоче знизити податки для 95 відсотків працюючих громадян та підвищити їх для надбагатих, а також збільшити мінімальну заробітну плату з 12 до 15 євро.

Партія пообіцяла стримати зростаючі ціни на продукти харчування, скоротивши податок на додану вартість (ПДВ) на два відсотки та подбавши про те, щоб «Наприкінці місяця в кишенях сімей було більше грошей».

SPD підкреслила, що хоча вона і хоче контролювати нелегальну імміграцію, старіюча Німеччина є «країною імміграції»яка потребує іноземної робочої сили і цінує «різноманітність та терпимість». Думка досить здорова, з нею не посперечаєшся. Хоча є охочі.

Читайте також:  Повторні вибори у Зоннеберзі: кандидат від AfD лідирує

Щодо безпеки, лідер SPD та чинний канцлер Олаф Шольц твердо пообіцяв продовжувати допомагати Україні в її війні з Росією та витрачати два відсотки ВВП або більше на оборону Німеччини.

При цьому SPD не допускає відправлення ракет великої дальності на Україну, оскільки «Німеччина та НАТО не повинні самі ставати учасниками війни». Мало хто в центрі політичного спектру настільки обережний, щоб пов’язати ці поставки з такою масштабною перспективою. Втім, із приходом Трампа повістка у цій сфері взагалі змінюється.

Соціальна політика, що чинить прямий вплив на мешканців

Ряд заявлених політичних пропозицій соціал-демократів спрямовано зниження вартості життя як громадян Німеччини, так іноземних резидентів.

Деякі з них включають збереження рівня пенсій, продовження пільг з орендної плати та інші заходи для батьків.

Загалом платформу SPD можна обґрунтовано охарактеризувати як таку, що підтримує соціальне забезпечення та витрати на оборону.

Як фінансуватимуться ці плани?

І SPD, і CDU заявляють, що хотіли б відродити бренд «Зроблено в Німеччині», збільшити інвестиції та модернізувати інфраструктуру, що руйнується.

Але коли справа доходить до питання про те, як сплатити ці передвиборчі обіцянки, все стає трохи складніше.

SPD запропонувала мобілізувати початкові 100 мільярдів євро через новий державно-приватний “Німецький фонд”.

Канцлер Шольц також нещодавно виступив за відміну боргового гальма Німеччинизокрема, щоб дозволити більше витрат на оборону. Якщо SPD досягне успіху в цьому, наступна коаліція могла б реально зайняти більше грошей для фінансування своєї політики. Здається, послабити гальмо готове і Мерц в CDU. Взагалі ідея боргового гальма у світі виглядає трошки химерно. Чи витримала вона випробування часом? Чи не факт.

Лідери SPD та Зелених нещодавно також припустили, що оподаткування активів найбагатших німців могло б забезпечити значне фінансування шкіл та інших програм. Ну це з області мрії.

Читайте також:  Військова інтеграція з Нідерландами продовжується

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я