Каспаров отримав “Премію за свободу ЗМІ” за критику Путіна

30
Критик російського уряду та колишній чемпіон світу з шахів Гарі Каспаров отримає цього року «Премію за свободу ЗМІ». Каспаров отримав “Премію за свободу ЗМІ”: вона присвячена “сміливій демократичній опозиції в Росії” і вручається Каспарову “від імені всіх людей, які виступають за майбутнє миру, свободи та демократії в Росії, часто ризикуючи при цьому життям”, оголосила компанія Weimer Media Група (WMG).

Премію буде вручено 4 травня на саміті Людвіга Ерхарда в Гмунді-на-Тегернзеї, організованому «Ваймер Медіа Груп», і очікується, що Каспаров буде присутнім на ньому.

«Каспаров – один із найвидатніших російських опозиціонерів, який ризикує життям, мужньо виступаючи за мир та демократію, – йдеться у заяві журі. Прихильність Каспарова, його організацій та соратників є нагадуванням: «Свобода особистості, демократія та процвітання не можуть бути само собою зрозумілими. Ліберальні та мирні досягнення останніх десятиліть поставлені на карту».

Володимир Зеленський також став лауреатом премії

Цього року премія вручається вдев’яте. Вона призначена для вшанування громадських діячів, які зробили особливий внесок у свободу слова, соціальне співіснування, політичний діалог та демократію. Серед попередніх лауреатів – колишній канцлер Австрії Себастьян Курц, Михайло Горбачов, кардинал Райнхард Маркс, Крістіан Лінднер, Єнс Вайдман, Жан-Клод Юнкер та князь Монако Альберт II. Минулого року вона дісталася президентові України Володимиру Зеленському, лідеру білоруської опозиції Світлані Тихановській та російській журналістці Марині Овсянніковій.

Саміт Людвіга Ерхарда пройде 3 та 4 травня у Тегернзеї. Серед інших очікується участь федерального міністра фінансів та лідера ВДП Лінднера, лідера СДПН Ларса Клінгбайля, лідера Партії зелених Рікарди Ланг, лідера ХДС Фрідріха Мерца та міністра закордонних справ Австрії Олександра Шалленберга. З представників ділового світу на заході будуть присутні генеральний директор компанії Fresenius Міхаель Сен, голова Audi Маркус Дуесманн, голова Meta Europe Ангеліка Гіффорд та голова Deutsche Bank Крістіан Сьюїнг.

Читайте також:  Число жертв руйнування греблі Каховки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я