Німці застрягли у воюючому Судані

19
У Судані тривають запеклі бої між збройними силами країни та воєнізованими формуваннями. Бої тривали у столиці Хартумі протягом усього середовища, пишуть очевидці у Твіттері. Німці застрягли у воюючому Судані – немає можливості вивезти їх на батьківщину.

Пізно ввечері у столиці також було чути артилерійську стрілянину, про що повідомив репортер Deutsche Presse-Agentur. Раніше надії на припинення вогню знову впали. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щонайменше 296 людей загинули та понад 3000 отримали поранення.

З суботи два найвпливовіші генерали Судану та їхні підрозділи борються за перевагу. Ці дві людини очолюють країну на північному сході Африки з населенням близько 46 мільйонів людей після спільного військового перевороту в 2021 р. підтримки (RSF).

Шольц: Ситуація складна та загрозлива

Воєнізована група RSF погодилася на припинення вогню з 18-ї години вечора в середу. На відміну від вівторка, протиборча суданська армія вчора не погодилася на припинення вогню заздалегідь, а лише за кілька хвилин після офіційного початку. Однак, за словами репортера, бойові дії продовжувалися і цього разу.

Вже з неділі кілька разів припинення вогню неодноразово порушувалося обома сторонами. І США, і посередники з Організації Об’єднаних Націй (ООН), Африканського союзу (АС) та регіонального альянсу північно-східної Африки “Ігад” неодноразово безуспішно намагалися переконати обидві сторони конфлікту оголосити про припинення вогню.

Для німців, які мешкають у Судані, ситуація залишається невизначеною. Учора уряд Німеччини спочатку скасував місію з евакуації німецьких громадян літаками бундесверу із Судану через ситуацію з безпекою. Увечері канцлер Олаф Шольц охарактеризував ситуацію в Судані як складну та загрозливу.

39 лікарень не працюють

Ситуація для суданців погіршується з кожним днем ​​боїв. У Хартумі населення вже кілька днів не виходить зі своїх квартир та будинків, часто без електрики та без можливості отримати їжу, воду чи ліки. Медична інфраструктура також дедалі більше страждає від бойових дій у країні.

Читайте також:  На набережній Брістоля виник надувний марсіанський будинок

У столичному регіоні, за даними Суданського медичного комітету, 39 із 59 лікарень та клінік не працюють. Деякі лікарні були розбомблені, інші зазнали нападів та розграбування, йдеться в повідомленні. «Напади на медичні установи є кричущим порушенням міжнародного права та права на здоров’я», – заявила ВООЗ. Проте, за повідомленнями очевидців, до вечора суданські війська переважно контролювали ситуацію в регіоні Південний Дарфур, за який також йдуть бої.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я