ХДС/ХСС посилюють тиск на світлофорну коаліцію

7

СДПН вважає, що бюджет на 2024 рік не може бути ухвалено до кінця року. ХДС/ХСС вважає, що настав час поставити питання канцлеру Шольцю.

Фінанси – Бюджетна криза: ХДС/ХСС посилюють тиск на світлофорну коаліцію

ХДС/ХСС посилюють тиск на коаліційний уряд за умов бюджетної кризи. Генеральний секретар ХДС Карстен Ліннеманн закликав канцлера Олафа Шольца (СДПН) оголосити вотум довіри. “Я думаю, що канцлеру було б краще поставити питання про довіру перед німецьким бундестагом”, – сказав Ліннеманн у програмі ZDF “Майбріт Іллнер”.

Парламентський секретар парламентської групи ХДС/ХСС Торстен Фрай у своєму листі закликав голову бундестагу Бербеля Баса втрутитися в ситуацію, що склалася. У четвер стало відомо, що керівництво парламентської фракції СДПН більше не вважає за можливе ухвалення резолюції Бундестагу щодо бюджету на 2024 рік цього року.

Ліннеманн заявив в ефірі телеканалу ZDF, що якщо Шольц отримає вотум довіри, коаліційний уряд має скласти план на наступні два роки. “Так більше продовжуватися не може”. Якщо ж, навпаки, він програє, то громадянам доведеться вирішувати, з чого почати. «Нині нам потрібна чесність. Ця країна не може дозволити собі продовжувати так само ще два роки».

Федеральна партійна конференція СДПН розпочинається сьогодні

Генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт заявив у програмі, що він упевнений у тому, що Шольц користується довірою всіх членів коаліційного уряду. Нові вибори принесуть країні ще більшу невизначеність.

Канцлер Шольц, віце-канцлер Роберт Хабек («зелені») та міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) вже кілька днів б'ються над тим, як заткнути дірку в бюджеті на 2024 рік, що становить 17 мільярдів євро. Причиною цього стало, зокрема, рішення Федерального конституційного суду щодо бюджету.

Читайте також:  Корнелія Зайбельд: "Лише меншість прославляє терор"

Керівництво парламентської фракції СДПН більше не вірить, що ухвалення бундестагом резолюції щодо бюджету на 2024 рік можливе цього року. Парламентський секретар найбільшої коаліційної парламентської групи Катя Маст висловила цю думку у четвер у текстовому повідомленні для своєї парламентської групи, яке було узгоджено з лідером парламентської групи Рольфом Мютценіхом. Цієї п'ятниці соціал-демократи зберуться в Берліні на свою національну партійну конференцію.

Лист Басу: «Прикличте парламентські групи коаліції до порядку»

У листі, надісланому в четвер, Фрай вимагає від президента бундестагу Бербеля Баса (СДПН) закликати коаліційні партії до порядку. Дії коаліції досі характеризувались відсутністю планування та впертістю, йдеться у листі, який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. «Навіть закон про бюджет як найвище право парламенту більше не позбавлений хаосу світлофора».

Те, як уряд та парламентські фракції «світлофора» ведуть справи з Бундестагом, є неприйнятним. Обговорення бюджету у комітетах у четвер стало новим мінімумом. Очевидно, члени коаліційних парламентських груп також не до кінця розуміли, за що саме вони голосують. «Шановна пані президенте, необхідно, щоб ви особисто втрутилися в хід засідання та закликали федеральний уряд та коаліційні парламентські групи до порядку», – зажадав Фрай. Про це раніше повідомила газета “Зюддойче Цайтунг”.

Економіст Фратцшер застерігає від ескалації ситуації

На думку економіста Марселя Фратцшера, бюджетну кризу має бути подолано якнайшвидше і прийнято федеральний бюджет на 2024 рік. «Інакше ситуація загострюватиметься і може знову привести німецьку економіку до рецесії», – заявив президент Німецького інституту економічних досліджень в інтерв'ю німецькому агентству друку.

“Найбільша проблема сьогодні, як політична, так і економічна, полягає не в скороченні витрат або субсидіях, а в такій масовій втраті довіри до здатності політиків діяти, що компанії скасовують свої інвестиції або переводять їх за кордон”, – сказав Фратцшер. «Стабільність та виконання обіцянок мають стати головним пріоритетом для уряду Німеччини».

Читайте також:  Бербок хоче збільшити допомогу жертвам дитячих в'язниць

Фратцшер висловився за відновлення припинення боргового гальма, чого також хочуть багато представників СДПН та «зелених», хоча ВДП досі була налаштована дуже скептично.

Асоціація платників податків закликала до значної економії бюджетних коштів. “Чи прийнятий федеральний бюджет на 2024 рік цього року або на початку наступного року, має другорядне значення”, – заявив президент Райнер Хольцнагель в інтерв'ю Redaktions Netzwerk Deutschland (RND/Friday). «Вирішальним фактором є те, що світлофор задає курс на структурну економію». Консолідація не закінчиться із бюджетом 2024 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я