Війна проти України: ситуація така

21

Здається дедалі сумнівнішим, що ЄС вирішить офіційно розпочати переговори про вступ з Україною за кілька днів. Проте Київ впевнений у собі. Огляд.

Російське вторгнення – Війна проти України: ситуація така

Приблизно за тиждень до можливого рішення про відкриття переговорів щодо вступу своєї країни до ЄС президент України Володимир Зеленський вкотре висловив надію. Ухвалення остаточних рішень у парламенті, наприклад, щоб Україна виконала всі необхідні умови, є українським «пріоритетом», сказав Зеленський у своєму вечірньому виступі. “Ми віримо, що ЄС також виконає всі свої обіцянки перед Україною”, – додав він.

Україна набула статусу країни-кандидата у 2022 році. Тепер більшість країн-членів ЄС на зустрічі у верхах 14 і 15 грудня хочуть ухвалити рішення, зокрема, про офіційний початок переговорів про вступ країни, яка зазнала нападу з боку Росії. Проте все ще залишається під питанням, чи це станеться насправді.

Ухвалення рішення можливе лише в тому випадку, якщо жодна з країн-членів ЄС не накладе на нього вето, а лише кілька днів тому глава угорського уряду Віктор Орбан пригрозив заблокувати це рішення. Серед іншого він розкритикував той факт, що Україна ще не виконала всі вимоги реформ. Однак деякі дипломати вважають за можливе, що загрози Орбана насправді спрямовані насамперед на посилення тиску з метою добитися заморожування фінансування ЄС для своєї країни.

Блінкен: допомога Україні створює зростання та робочі місця у США

В умовах серйозного політичного спротиву подальшій допомозі Україні уряд США також активно використовує економічні аргументи для агітації за подальшу підтримку Києва. Після зустрічі зі своїм британським колегою Девідом Кемероном у Вашингтоні у четвер держсекретар США Ентоні Блінкен заявив: «Якщо ви подивіться на інвестиції, які ми зробили в оборону України (…), 90 відсотків наданої нами допомоги у сфері безпеки фактично було витрачено тут, у Сполучених Штатах. Штатах – нашими виробниками». Блінкен підкреслив: “Це створило більше американських робочих місць і забезпечило зростання нашої власної економіки”.

Читайте також:  Жителі Ріо-де-Жанейро борються з пекельною спекою

США є найважливішим військовим прихильником України у захисті від російського вторгнення. З початку війни наприкінці лютого 2022 року США надали Києву мільярди доларів військової допомоги. Однак виділення нової американської допомоги наразі блокується внутрішньополітичними розбіжностями між демократами та республіканцями в американському парламенті.

Великобританія звинувачує Росію у атаках хакерів

На думку британського уряду, російська секретна служба ФСБ намагалася втрутитися в британську політику за допомогою кібератак на політиків, журналістів та неурядові організації. «Сьогодні я можу підтвердити, що за спробами втручання у наші демократичні процеси стоїть російська служба безпеки ФСБ», – заявив міністр закордонних справ Лео Доерті, виступаючи у парламенті у Лондоні. Росія відкинула ці звинувачення.

Уряд Великобританії заявив: «Хоча деякі атаки призвели до витоку документів, спроби втручання у британську політику та демократію виявилися безуспішними». Напади на членів парламенту від усіх партій продовжуються як мінімум з 2015 року.

Президент Ірану відвідав Москву

Під час візиту до Москви президент Ірану Ебрахім Раїсі звинуватив Ізраїль у бомбардуваннях палестинського населення у секторі Газа. Він вимагав припинити ці атаки на зустрічі із президентом Росії Володимиром Путіним. У ході зустрічі Путін та Раїсі також висловилися за розширення двосторонньої співпраці. Путін згадав енергетичний сектор та великі інфраструктурні проекти.

Іран – найважливіший партнер Москви у регіоні, зокрема як постачальник зброї для війни в Україні. Співпраця має стати ще тіснішою завдяки угоді про вільну торгівлю між Євразійською зоною вільної торгівлі, в якій домінують Росія та Іран. Останній також буде включений до групи БРІКС, що об'єднує важливі економіки, що розвиваються, і Шанхайську організацію співробітництва (ШОС), в якій Москва відіграє важливу роль.

Київ говорить про 28 000 цивільних осіб у полоні

Уряд у Києві підозрює, що близько 28 000 українських цивільних осіб із окупованих територій перебувають у російському полоні. Як повідомляє українське інформаційне агентство «Укрінформ» у Києві, уповноважений уряду з прав людини Дмитро Лубинець заявив, що близько 2 000 із цих полонених віком від 65 років. З доповіді не ясно, на чому саме ґрунтується українська оцінка.

Читайте також:  Кількість жертв зросла в рази

Що буде важливо у п'ятницю

В Україні тривають запеклі бої. Українська армія, як і раніше, перебуває під особливим тиском, особливо на сході Донецької області в районі міста Авдіївка.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я