Шольц приймає голову ультраправого уряду Італії Мелоні

50

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) прийме сьогодні прем’єр-міністра Італії Джорджію Мелоні у рамках її першого візиту до Берліна. Найважливішими темами, ймовірно, стануть міграція до Європи та війна в Україні. У другій половині дня Мелоні зустрінеться з військовими почестями. Лідер праворадикальної партії Fratelli d’Italia («Брати Італії») перебуває на посаді вже понад три місяці.

Шольц, мабуть, уважно вислухає, що Мелоні скаже про російську агресивну війну проти України. У той час як інші країни ЄС, а також США та Великобританія обговорювали питання щодо постачання танків Києву, Італія трималася осторонь. Парламент у Римі ухвалив кілька пакетів допомоги з постачанням зброї. Він не обговорював можливе постачання італійського бойового танка Ariete.

Перший глава уряду

Мелоні ще не був в Україні. Попередник Маріо Драгі відвідав Київ разом із Шольцем та президентом Франції Еммануелем Макроном у червні 2022 року. Згідно з повідомленням у газеті Corriere della Sera, проте візит тепер запланований на цей місяць. 46-річна жінка стала першою жінкою, яка очолила італійський уряд.

Перемога Мелоні на виборах у вересні була зустрінута із занепокоєнням у багатьох країнах ЄС. Були побоювання економічного хаосу, жорсткої лінії щодо мігрантів та нових потрясінь у відносинах із Брюсселем. Однак у перші 100 днів Мелоні діяла менш радикально, ніж деякі очікували. Вона привертала до себе увагу переважно рішеннями з внутрішніх питань – меншою мірою на міжнародній арені.

«Перші 100 днів перебування Мелоні при владі характеризуються дуже обережними кроками з таких чутливих питань, як відносини з Брюсселем, управління державними фінансами та підтримка України», – каже політичний експерт Вольфанго Пікколі. Досі незрозуміло, за що вона насправді виступає. Її уряд поки що мало що зробив.

Читайте також:  Реєстр лобістів Бундестагу чекає на жорсткість

Хофрайтер: Мелоні представляє постфашистську партію

Поки що в італійській зовнішній політиці немає помітного перелому – навіть щодо України, сказав експерт із зовнішньої політики СДПН Нільс Шмід в інтерв’ю газетам Funke Mediengruppe. Водночас Шмід закликав до пильності. Антон Хофрайтер, голова комітету з Європи у Бундестазі, також попередив, що не варто дурити стриманим виглядом. «Мелоні, як і раніше, є представником постфашистської партії, яка дотримується вкрай правих позицій», – сказав політик «зелених».

Уряд Мелоні, з іншого боку, має оцінюватися щодо його політики щодо ЄС, прихильності до верховенства закону та підтримки України, зажадав експерт із зовнішньої політики Союзу Юрген Хардт. «За всіма трьома пунктами слід зазначити, що уряд виправдав очікування своїх партнерів», – сказав він Funke-Zeitung.

Міграція як предмет спору

У зв’язку з самітом ЄС у Брюсселі наприкінці наступного тижня Мелоні також хоче порушити питання про міграцію в канцелярії, про що стало відомо з її офісу. Мелоні, по суті, хоче запобігти шляху біженців та мігрантів із Північної Африки на південь Італії. Її уряд уже запровадив жорсткіші правила щодо гуманітарних організацій, які допомагають мігрантам, які зазнають лиха в Середземному морі.

Це питання неодноразово ставало предметом розбіжностей між Берліном та Римом. Багато гуманітарних організацій приходять із Німеччини і плавають під німецьким прапором. Рим намагався змусити держави прапора подбати про мігрантів, але зазнав невдачі.

План дій, який Шольц ініціював разом із попередником Мелоні Драгі під час візиту до Риму у грудні 2021 року, затих. План покликаний зміцнити співпрацю між двома країнами в різних галузях – подібно до своєрідного договору про дружбу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я