ХДС хоче об’єднати захист клімату та зміцнення економіки

18

На початку року ХДС позначає свої позиції з питань енергетики та захисту клімату. Після цього будуть подальші суттєві оновлення. Але й самонав’язані дратівливі теми міграції дещо відволікають.

 

ХДС хоче об’єднати захист клімату та зміцнення економіки

ХДС наполягає на створенні стимулів та нових технологій, щоб об’єднати захист клімату та оновлення промисловості у Німеччині. «Ми хочемо, щоб тема економіки, енергетики та клімату розумілася як цілісна, як єдина тема», – заявив лідер партії Фрідріх Мерц у суботу після засідання виконавчої ради ХДС у Веймарі.

Керівний орган ухвалив декларацію з кількома пропозиціями. Мерц дав зрозуміти, що будівництво нових атомних електростанцій не входить до їх числа. Після втрати влади у федеральному уряді ХДС хоче перепозиціонувати себе з кількох питань у 2023 році.

Мерц наголосив: «Ми хочемо і маємо залишатися індустріальною країною. У цьому контексті, сказав він, проблеми можуть бути подолані насамперед за допомогою ринкових інструментів, а не завжди за допомогою посилення регулювання. У «Веймарській декларації» йдеться: «Без захисту клімату наша економіка не може залишатися конкурентоспроможною, але без конкурентоспроможної економіки не може бути стійкого захисту клімату». Кліматична нейтральність не може бути досягнута лише за рахунок запобігання викидам CO2; їх також необхідно зберігати та використовувати. Мерц закликав до створення «циркулярної економіки CO2», подібної до тієї, яка вже існує для переробки відходів.

Нові атомні електростанції?

Новий підхід до енергетики не пройшов зовсім гладко. Мерц сказав, що прямо попросив провести інтенсивну дискусію. “І це те, що ми зробили”. Іноді роздратування викликала півфраза у проекті декларації, де також йшлося про «неупереджений розгляд питання про будівництво нових атомних електростанцій найсучаснішого покоління». Мерц прямо заявив: «Ми не виступаємо за будівництво нових атомних електростанцій. У ухваленій декларації ХДС виступає за «продовження досліджень та розвитку ядерної енергії наступного покоління».

Читайте також:  Уряд хоче скоротити термін ув'язнення за неоплачені штрафи

Початок року для ХДС у плані утримання також був дещо затьмарений дратівливою темою міграції – і цьому сприяла сама ХДС. Після заворушень у столиці перед Новим роком берлінський ХДС/ХСС викликав переполох списком питань, у якому вони також просили назвати імена підозрюваних з німецьким громадянством. Потім Мерц сам запровадив формулу «маленьких пашів» у дебати про проблеми інтеграції у школах.

Баланс міграційного курсу та тон обговорюються у партії, критичні внутрішні зауваження звучали і у Веймарі. Мерц говорив про «двох-трьох проханнях виступити», при цьому «обговорення цього питання не було взагалі». Було висловлено думку, яку він повністю поділяє, що до людей, які десятиліттями живуть у Німеччині, не можна ставитися так само, як до тих, «хто не вміє і не хоче поводитися». Це було те, що він сам висловив. «Так що турецький пекар на Зонненаллеї в Берліні так само постраждав від цих заворушень, як і решта».

Основна програма, яку потрібно переписати

Загалом після втрати влади у федеральному уряді ХДС також хоче привести себе «в порядок» з інших питань, як висловився Мерц. Цього року підготовка до нового партійного маніфесту, який має бути прийнятий у 2024 році. Нинішня програма, яка датується 2007 роком, зосереджена на економічній політиці – області, де, на думку ХДС, її компетенція знизилася. Але партія також хоче змінити свою позицію щодо соціальних питань, таких як пенсії. У березні всім членам організації буде розіслано питання, щоб зібрати думки низової ланки. Генеральний секретар Маріо Чая планує проведення чотирьох регіональних конференцій, які мають привести до національного з’їзду 16 та 17 червня у Берліні.

Для Мерця, який наприкінці січня очолив партію на рік, 2023 рік також принесе перевірку настрою на трьох виборах у штатах: Після повторних виборів до Палати представників у Берліні 12 лютого, також у Бремені та Гессені, де новий прем’єр-міністр землі Борис Рейн хоче захистити оплот ХДС. Мерц любить вказувати на опитування на федеральному рівні, де ХДС/ХСС лідирує та явно віддаляється від партії канцлера, СДПН. Наразі ХДС та ХСС мають 27 відсотків у «Політбарометрі» ZDF, який, за словами Мерця, ще може бути розширений. На виборах до Бундестагу у 2021 році ХДС пішла в опозицію з найгіршим результатом у 24,1% після 16 років канцлерства Ангели Меркель (ХДС).

Читайте також:  Кремль відкидає підозри у пошкодженні трубопроводу

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я