Бабіш та Павло у другому турі виборів президента

16

Відбувся перший тур президентських виборів у Чеській Республіці. Екс-прем’єр і колишній генерал НАТО залишаються у перегонах.

 

Чеська Республіка: Бабіш та Павло у другому турі виборів президента

Екс-прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш та колишній генерал НАТО Петро Павло вийшли до другого раунду президентських перегонів у Чехії. У суботу після підрахунку голосів у більш ніж 95 відсотках виборчих округів обидва кандидати були майже рівними.

Згідно з цим проміжним підрахунком, Бабіш, мільярдер, отримав 35,5 відсотка голосів. Павло, який виступав за «порядок та спокій», набрав 34,8 відсотка. Це випливає із офіційних даних статистичного управління CSU. Для перемоги у першому турі одному з кандидатів необхідно було набрати понад 50 відсотків голосів, що нині вважається неможливим.

Єдина жінка у гонці, професор економіки Данусі Нерудова, зайняла далеке третє місце, набравши трохи менше 14 відсотків. Явка склала близько 67 відсотків від 8,3 мільйонів виборців, які мають право голосу. Павло чекає на важку передвиборчу кампанію перед другим туром 27 і 28 січня: Бабіш не вміє грати без фолів, сказав 61-річний президент своїй передвиборчій команді.

Бабіш уявляв себе захисником тих, хто страждає від високої інфляції та цін на енергоносії. Лише кілька днів тому 68-річному підприємцю було винесено виправдувальний вирок у справі про субсидії ЄС. Павло послався на свій досвід роботи як колишнього голови Військового комітету НАТО – також на тлі війни Росії проти України.

У Чеській Республіці президент виконує переважно представницькі функції, але вважається впливовим лідером громадської думки. Він також може одного разу повертати закони до парламенту, призначати конституційних суддів та є головнокомандувачем збройних сил.

.

Читайте також:  Протести у Перу: 200 арештів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я