Колишнього міністра юстиції Бразилії заарештовано за заворушення

17

Після нападу на урядовий район Бразилії було заарештовано колишнього начальника служби безпеки столиці та екс-міністра юстиції країни. Андерсона Торреса, якого звільнили з посади голови служби безпеки федерального округу Бразиліа після заворушень минулої неділі, заарештували в суботу в аеропорту після прибуття з американського штату Флорида, за даними Національної поліції. Верховний суд видав ордер на його арешт за підозрою в недбалості та потуранні у зв’язку з заворушеннями.

Прихильники колишнього глави держави Больсонаро, який дотримується правих поглядів, у неділю увірвалися до Конгресу, резиденції уряду та Верховного суду в столиці Бразиліа. Вони влаштували заворушення в офісах та конференц-залах та завдали значної шкоди. Силам безпеки знадобилося кілька годин, щоби взяти ситуацію під контроль. Президент Луїс Інасіу Лула да Сілва звинуватив частину поліції та військових у співпраці з нападниками.

Болсонару програв лівому політику Лулі у другому турі виборів у жовтні минулого року та залишив свою посаду на початку року. Ще до виборів він неодноразово ставив під сумнів виборчу систему, не надавши жодних доказів. Досі він не визнав своєї поразки. За два дні до закінчення терміну повноважень, у день Нового року, він разом із сім’єю полетів до США. У п’ятницю Верховний суд оголосив про розслідування стосовно Болсонара.

Торрес повернувся до Бразилії з американського міста Майамі у суботу, за повідомленнями ЗМІ. Він обіймав посаду міністра юстиції з 30 березня 2021 року до кінця терміну повноважень Болсонаро, після чого повернувся на свою посаду голови служби безпеки Бразилії. Губернатор Ібанейс Роча звільнив Торреса в неділю, а в понеділок сам був усунений Верховним судом.

Читайте також:  Понад 100 арештів напередодні виборів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я