Лінднер закликає міністрів до економії

13

Міністр фінансів Крістіан Лінднер закликав своїх колег по кабінету розробити плани жорсткої економії у зв’язку із складною бюджетною ситуацією. Скорочення федерального бюджету на 2024 рік не виключено, написав політик ВДП у листі до вищої федеральної влади на початку підготовки бюджету, який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur.

Скорочення може стати необхідним, якщо доходи скоротяться або виникне додатковий тягар у порівнянні з запланованим. «Тому кожен департамент має визначити відповідний потенціал перерозподілу своїх витрат на ранній стадії», – написав Лінднер.

Міністр фінансів закликав до «розстановки бюджетних пріоритетів». Протягом усього подальшого законодавчого періоду «всі витрати мають бути перевірені». Відповідно до боргового гальма, у 2024 році у бюджеті не буде додаткового простору для маневру. Лінднер наполягає на тому, що правило боргу, закріплене в Основному законі, повинне дотримуватися і наступного року без винятків. Це означає, що федеральний уряд може брати лише невеликі кредити залежно від економічної ситуації. Винятки допускаються лише у надзвичайних ситуаціях, і нещодавно вони були зроблені через пандемію корони та війну в Україні.

Таким чином, коефіцієнт заборгованості федерального уряду зросте до 70 відсотків обсягу економічного виробництва, попередив Лінднер. Мільярди, вкладені у пакети допомоги, були необхідні стабілізації економіки та захисту громадян за умов гострої кризи. Але тепер треба бути обережним, щоб не підняти інфляцію ще вищою. Тому Німеччина має відмовитися від експансіоністської фіскальної політики, скоротити дефіцит бюджету та наростити фінансові резерви, пише він.

.

Читайте також:  Марокко відіграє велику роль у корупційному скандалі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я