Громадянські супутники США РФ оголосила законними цілями

13

Росія попереджає, що атакуватиме будь-які супутники, які допомагатимуть Україні.

Громадянські супутники США РФ оголосила законними цілями.

Країни Заходу від початку війни передають Україні важливу інформацію, використовуючи різні супутники. “Українці успішно використовують мережу супутників Starlink для наступальних бойових дій, у тому числі і наведення артилерії”, – повідомляє Сет Джонс, директор програми міжнародної безпеки Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні. На тлі всього цього Росія попереджає про свій намір атакувати будь-які супутники, які допомагають Україні.

Командування космічними силами США обіцяє вжити контрзаходів

Оскільки російське вторгнення в Україну затягується, космічне командування США обіцяє вжити контрзаходів, якщо Москва перейде від погроз до дій.

Росія попереджає: якщо американські космічні сили й надалі продовжуватимуть використовувати свої супутники для передачі даних київському керівництву, вона може націлитись, у тому числі й на комерційні супутники США, які допомагають Україні воювати з РФ.

Громадянські супутники США допомагають Україні воювати з Росією: український військовий та Starlink.  Фото: Роман Лозинський / wikimedia.org

Втім, військові аналітики розходяться на думці, як США відреагують у разі нападу на американську чи транснаціональну космічну компанію, причетну до війни в Україні. Дехто вважає, що США нічого не зробить у відповідь, інші впевнені, що почнуться повномасштабні «зоряні війни».

Департамент ВПС проігнорував попередження Росії

Безумовно, попередження Росії є однією з різких заяв на сьогоднішній день, що змушує космічне командування США задуматися про наслідки того, що відбувається для своєї країни. Проте досі незрозуміло, як уряд відреагує на атаку на комерційний супутник.

Зважаючи на все, на даний момент Білий дім, Пентагон і дипломати продовжують розробляти план дій. Тим часом департамент ВПС, до складу якого входять космічні сили, проігнорував попередження Росії, залишивши його без відповіді.

Стратегія національної оборони США

27 жовтня Пентагон опублікував стратегію національної оборони до 2022 року. У ній офіційні особи визнають, що Росія вже «розгортає засоби протидії космосмічним силам, які можуть націлюватися на глобальну систему позиціонування США (GPRS), а також інші засоби космічного базування, у тому числі й цивільні».

Читайте також:  Зеленський після відвідин фронту: відчувається надія

Важливо відзначити, що нова стратегія національної оборони не торкається питання, як військові відреагують на атаку на комерційну супутникову систему США та їх союзників.

Читайте також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я