Гессен вимагає трибуналу з агресивної війни Росії

27
Гессен закликає федеральні землі погодитись на створення міжнародного спеціального трибуналу для притягнення російського керівництва до відповідальності за агресивну війну в Україні. Гессен вимагає трибуналу: Міністр юстиції Гессена Роман Посек (ХДС) повідомив Deutsche Presse-Agentur, що він представив відповідну пропозицію міністрам юстиції федеральних земель на їхній конференції 25 і 26 травня в Берліні. У ньому йдеться про те, що війна не тільки загрожує мирному порядку в Європі: «Вона також може спонукати авторитарні режими в усьому світі знову розглядати агресивні війни як політику».

За створення спеціального трибуналу вже виступали, зокрема, федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені), парламент ЄС та президент України Володимир Зеленський. За словами Позека, для міністрів юстиції земель «добре виглядатиме» позиціонування себе таким чином проти військових злочинів в Україні.

Про Міжнародний кримінальний суд у Гаазі для московського керівництва не може бути й мови через відсутність визнання з боку Росії та США. Тому необхідно створити власний спеціальний трибунал в одному з європейських міст, наприклад, у Варшаві, Страсбурзі чи Брюсселі, оскільки ця війна, на жаль, відбувається і в Європі.

Міністр юстиції Гессена не вважає саму Україну відповідним місцем для міжнародного трибуналу, «бо можуть виникнути сумніви в нейтралітеті. Але це дуже важливо. Щодо України, Посік додав: «Немає жодних сумнівів у тому, що Росія є агресором і що переважна більшість злочинів вчиняє Росія – але не слід із самого початку виключати, що будь-які українські дії, вчинені під час війни, також можуть призвести до судового розгляду ». Юрист не очікує великого опору на Конференції міністрів юстиції: він припускає, що «усі усвідомлюють важливість перегляду Конституції і тому ми маємо принципову згоду».

Читайте також:  Шольц закликає Путіна вивести війська

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я