Експерти МАГАТЕ не знайшли «брудної бомби» в Україні

17

Інспектори перевірили роботу трьох підприємств, які представники РФ називали серед підозрілих.

Експерти МАГАТЕ не знайшли «брудну бомбу» в Україні.  Фото: Прес-служба МАГАТЕ

Інспектори МАГАТЕ на запрошення українського керівництва завітали до всіх «підозрілих» об’єктів, де могла б виготовлятися горезвісна «брудна бомба». Ці точки на карті вказували представники Росії, говорячи про можливий теракт із застосуванням забороненої зброї. Експерти МАГАТЕ дійшли однозначного висновку: «брудну бомбу» в країні ніхто не робить і не робив.

Експерти МАГАТЕ відгукнулися на запрошення України

Керівництво Міжнародного Агентства з атомної енергії прозвітувало про завершення ще однієї місії в Україні. На запрошення керівництва країни експерти відвідали три об’єкти. Мета – перевірити заяви РФ про спроби України виготовити заборонену зброю. Йдеться про Київський Інститут ядерних досліджень, гірничо-збагачувальний комбінат у Дніпровській області та виробниче об’єднання «Південмаш» у самому Дніпрі.

У звіті МАГАТЕ йдеться про те, що протягом кількох днів інспектори змогли виконати всі планові роботи. Доступ до матеріалів та локацій ніхто не обмежував. Представники Агентства не знайшли слідів будь-яких незареєстрованих радіоактивних матеріалів або ознак роботи з такими речовинами.

Експерти МАГАТЕ готові продовжити роботу

Інспектори просканували прилеглі до об’єктів території за допомогою надчутливих датчиків. Слідів радіації, що вказують на якусь діяльність за рамками регламентів МАГАТЕ, також не було виявлено.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що подібні інспекції на запити й надалі проводитимуться на території України. «Протиправне використання радіоактивних матеріалів має бути повністю виключено», – наголосив пан Гроссі.

Інспектори МАГАТЕ на Запорізькій АЕС втомилися

МАГАТЕ повідомляє, що чотирьох інспекторів, які протягом місяця чергували на Запорізькій атомній електростанції, замінили у рамках ротації. Це вже третя зміна інспекторів МАГАТЕ на території ЗАЕС. “Присутність там наших людей означає, що планета буде в курсі подій на найбільшій АЕС Європи, на станції, яка опинилася в центрі бойових дій”, – сказав Рафаель Гроссі.

Починають втомлюватись і в ООН. Постпреди різних країн висловлюють невдоволення «вигадками РФ». Росіяни повідомляли про «бойових птахів», про «брудну бомбу», про «бойові комари». Рада безпеки ООН змушена реагувати на такі звернення. Дипломати почали підозрювати, що це просто така, що відволікає. Постпред Албанії назвав останні заяви РФ відвертою нісенітницею.

Читайте також:  Rheinmetall знову отримав замовлення на танки для України

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я