70 українців розпочали навчання системі ППО Patriot у Німеччині

33

Українські солдати прибули до Німеччини для навчання на зенітно-ракетній системі Patriot. Група вже приземлилася у вівторок і має розпочати навчання системі ППО Patriot – розпочати тренування цього четверга, повідомили Deutsche Presse-Agentur джерела в органах безпеки Берліна. Загалом у групі перебуває близько 70 українців. За домовленістю зі США, уряд Німеччини хоче надати Україні цілу систему Patriot для захисту від російських атак за допомогою безпілотників, ракет чи літаків. Зазвичай це включає пункт управління вогнем, радарну установку, електрогенератор і шість або більше пускових установок, встановлених на вантажівках.

Тим часом підрозділи Patriot, розгорнуті в Польщі, повідомили про «початкову оперативну готовність», про що оперативне командування вже оголосило в середу. Бундесвер має намір підтримати оборону повітряного простору Польщі трьома зенітно-ракетними ескадрильями.

З 16 січня солдати бундесверу перебувають на території Польщі, щоб спільно з польськими підрозділами забезпечити прийом компонентів системи озброєння. Метою є захист повітряного простору НАТО, а отже, і польської території, інфраструктури та населення. Спочатку термін розгортання обмежений шістьма місяцями. Сусідна з Польщею Україна перебуває у стані війни з Росією з моменту російського нападу у лютому 2022 року.

Після ракетного удару по польській території у листопаді минулого року тодішній міністр оборони Крістіна Ламбрехт (СДПН) та її польський колега Маріуш Блащак домовилися про те, що у Польщі будуть розміщені німецькі системи протиракетної оборони Patriot. Внаслідок осічки загинули двоє громадян Польщі.

Читайте також:  Муніципалітети співпрацюють із українськими містами

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я