Президент США Джо Байден хоче звернутися до Конгресу з проханням надати комплексний пакет допомоги, у тому числі й Україні. Однак, чи має він шанси на проходження, залишається відкритим. Новини з першого погляду.
Війна в Україні: Джо Байден дав надію на пакет допомоги
Джо Байден дав Україні нову надію: Президент США хоче звернутися до Конгресу США з проханням про надання комплексного пакету допомоги країні, яка зазнала нападу, зокрема, з боку Росії та Ізраїлю.
США не можуть і не хочуть допустити перемоги таких терористів, як ХАМАС, або таких тиранів, як глава Кремля Володимир Путін, заявив учора ввечері (за місцевим часом) Байден в одному зі своїх поодиноких звернень до нації з Овального кабінету.
Байден не назвав суму пакету. Раніше американські ЗМІ повідомляли про 100 млрд. доларів США (трохи менше 94,5 млрд. євро). Білий дім планував оголосити подробиці цієї п’ятниці. Однак питання про те, чи має пакет шанси на реалізацію, залишається відкритим.
We cannot-and will not-let terrorists як Hamas and tyrants як Putin win.
I refuse to let that happen. pic.twitter.com/o2hGvfSNwu
– Joe Biden (@JoeBiden) October 20, 2023
За словами Байдена, пакет також має забезпечити Україні можливість продовжувати захищатися від агресивної війни Росії. Після того, як запит буде отримано парламентом, він має спочатку виділити нові кошти.
Проте в даний час законодавча робота в США значною мірою зупинилася, оскільки Палата представників не має лідера. Також залишається цілком відкритим питання про те, чи будуть такі пакети після відновлення роботи парламенту.
Байден: Україна та Ізраїль мають бути підтримані
Байден попередив, що для США важливо підтримувати Україну та Ізраїль – навіть якщо вони далеко.
«Хамас і Путін становлять різні загрози, але вони мають одну спільну рису: вони обидва хочуть повністю знищити сусідні демократичні держави»– сказав 80-річний президент.
За його словами, історія вчить, що терористи, які не платять ціну за свій терор, і диктатори, які не платять ціну за свою агресію, призводять до ще більшого хаосу, смертей та руйнувань.
Байден додав: «Якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади та контролю в Україні, це не обмежиться Україною. І якщо ми дозволимо Путіну знищити незалежність України, агресори у всьому світі сміливіше намагатимуться зробити те саме».
Звертаючись до паралізованої в даний час Палат представників, Байден сказав, що «не можна допустити, щоб наша відповідальність як великої нації була скомпрометована дріб’язковою, упередженою та злобною політикою».
США вважаються найважливішим союзником України у оборонній боротьбі проти російського вторгнення. З початку війни, за даними Міністерства оборони США, Сполучені Штати надали Україні військову техніку на суму близько 44 млрд доларів (41,6 млрд. євро).
Зеленський дякує Байдену за ATACMS
Глава української держави Володимир Зеленський ще раз подякував Байдену за постачання високоточних ракет ATACMS.
Він розмовляв з Байденом телефоном і подякував йому «за ефективну реалізацію наших недавніх оборонних домовленостей», – сказав Зеленський у своєму вчорашньому вечірньому відеозверненні.
“Українці з великим задоволенням отримали ракети ATACMS, і наші військові успішно використовують їх на полі бою”.
Постачання ракет із США було анонсовано деякий час тому, але тихо пройшло зовсім недавно.
У вівторок високоточна зброя вперше була застосована на театрі бойових дій в Україні. Глава Кремля Путін розкритикував нову зброю як “додаткову загрозу”. За його словами, російська армія відобразить і ці ракети.
Україна вперше застосувала цю надзвичайно точну зброю для цілей в окупованих Росією районах країни. Було вражено два військові аеродроми в Луганській та Бердянській областях. За даними Києва, було знищено кілька російських гелікоптерів.
Міністр закордонних справ України очікує на нові ракети від США
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба очікує на нові поставки ракет ATACMS зі США.
В інтерв’ю, поширеному вчора українськими ЗМІ, він зробив такий висновок «між рядків» із домовленості між президентом США Джо Байденом та главою держави Зеленським. У той же час Кулеба висловив сподівання на отримання в майбутньому від США ракет ATACMS з більшою дальністю дії – до 300 км.
Поки що Україна отримала лише близько двох десятків таких снарядів із зменшеною дальністю польоту до 165 км.
Ціль – максимально виключити удари по цілях на території Росії. Ракети з дальністю 300 км можуть досягати цілей на анексованому Росією Кримському півострові.
Повідомлення: знищено російське важке озброєння
За повідомленнями української сторони, під час учорашніх боїв на фронтах в Україні було знищено кілька одиниць важкого озброєння, яке належить російським військовим.
Крім кількох артилерійських знарядь, було знищено дві важкі реактивні системи залпового вогню, повідомив увечері Генштаб у Києві. Незалежно підтвердити цю інформацію не вдалося.
Це буде важливо сьогодні
Сьогодні у Вашингтоні Байден прийме голову Комісії ЄС Урсулу фон дер Ляйєн та голову Ради ЄС Шарля Мішеля.
Серед тем, які обговорюватимуться на зустрічі, – війна в секторі Газа та вторгнення Росії до України.