Переговори зі США про гарантії

14
Зеленський

Україна просуває свою “формулу миру” без залучення агресора Росії як сторони переговорів. Президент Зеленський закликає готуватися до зими.

Війна проти України: переговори зі США про гарантії

За повідомленням адміністрації президента України в Києві, цього тижня Україна хоче почати переговори зі США про гарантії безпеки перед планованим вступом країни в НАТО.

Глава адміністрації президента України в Києві Андрій Єрмак заявив, що метою переговорів є отримання від США конкретних і довгострокових зобов’язань, які допоможуть Україні здобути перемогу в агресивній війні проти Росії зараз і запобігти агресії з боку Москви в майбутньому. Група G7, що складається з семи провідних країн, оголосила про гарантії безпеки на саміті НАТО у Вільнюсі (Литва).

Переговори зі США: оборона, фінансування, санкції

Переговори зі США про надійні гарантії безпеки України на перехідному етапі до вступу країни в НАТО – це початок, повідомив Єрмак у сервісі повідомлень Telegram. Йдеться про оборонну підтримку та фінансування, а також про санкції проти Росії. За його словами, Україна також працює над двосторонніми угодами з іншими своїми союзниками.

Єрмак також анонсував зустріч радників глав держав і урядів союзних держав у Саудівській Аравії наступного тижня. На зустрічі обговорюватимуть питання реалізації “мирної формули” президента України Володимира Зеленського щодо врегулювання конфлікту.

Росія не братиме участі

Суть формули полягає у вимозі виведення російських військ із території України. Росія не бере участі в жодному з процесів – ні в наданні гарантій безпеки, ні в зустрічі в Саудівській Аравії. Раніше американська газета “Wall Street Journal” повідомляла про таку заплановану на 5 і 6 серпня зустріч представників 30 держав у місті Джидда.

На зустрічі регіональних лідерів у західноукраїнському місті Івано-Франківську Єрмак заявив, що після зустрічі з послами союзних держав у Копенгагені в червні планується зустріч радників з національної безпеки, щоб втілити в життя формулу миру України. Україна вдячна обом монархіям – Данії та Саудівській Аравії – за підтримку цієї ініціативи.

Читайте також:  Акція проти війни в Україні перед Кельнським собором

Третім етапом стане саміт глав держав і урядів цих країн, який може бути запланований на кінець року, сказав Єрмак. Мета, за його словами, полягає в тому, щоб залучити якомога більше держав, які визнають міжнародне право та основний порядок ООН.

Зеленський закликав готуватися до зими

На зустрічі з керівниками регіонів президент України Зеленський закликав підготувати енергетичну інфраструктуру до можливих нових атак із боку росіян до настання зими. “Російські терористи ще можуть атакувати нашу енергетику і ключові об’єкти цієї зими”, – заявив Зеленський у своєму щоденному відеозверненні, цього разу з Івано-Франківська.

Восени та взимку минулого року Росія атакувала енергетичну інфраструктуру України, щоб принести в країну холод і темряву. Країна має готуватися до цього знову, сказав Зеленський. Імовірно, маючи на увазі укладання нової бруківки на тротуарах і вулицях столиці Києва, президент сказав, що люди прекрасно розуміють, хто і на що витрачає гроші, замість того щоб допомагати солдатам.

Зеленський: Росія “банкрут на полі бою”

Гроші потрібно витрачати на безпілотники, будівництво лікарень і реабілітаційних центрів. Зеленський сам відвідав реабілітаційний центр для інвалідів війни в Івано-Франківську. “Пріоритетом номер один є оборона, захист держави і людей”, – наголосив він. У Києві, наприклад, мер Віталій Кличко, який є політичним конкурентом Зеленського, цього літа оновлює тротуари та дороги в центрі міста.

“Україна стає сильнішою”, – продовжив Зеленський. Росія ж, навпаки, “збанкрутувала на полі бою”. Війна повертається і в саму Росію – в її центри та військові бази, сказав глава держави, можливо, маючи на увазі напади на російську територію. “Це очевидний, природний і абсолютно справедливий процес”, – сказав він. Так, наприклад, у неділю столиця Росії Москва знову стала об’єктом атаки безпілотників. Сильної шкоди було завдано будівлям у районі хмарочосів “Москва-Сіті”.

Читайте також:  Війна в Україні 15 листопада

Що буде важливо сьогодні

В Україні триває контрнаступ зі звільнення окупованих Росією територій на сході та півдні країни. Москва ще нещодавно применшувала успіхи Києва, тоді як експерти відзначали прогрес українських збройних сил.

Однак через заміновані території і танкові обстріли російських оборонних рубежів Києву поки що не вдається домогтися прориву.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я